2024 m. spalio 23 d. fakultete vyko ERASMUS+ verslumo projekto Youth, believe in yourself and become entrepreneur. YOU-CAN-BE! („Jaunime, tikėk savimi ir tapsi verslininku! TU-GALI-TAPTI!“) projekto viešinimo renginys. Projektas truko trejus metus ir buvo skirtas pristatyti sukurtus intelektinius produktus: socialinių verslų vadovą (angl. Handbook for Social Entrepreneurs), mentoriaus priemonių rinkinį (angl. Mentor’s Toolkit) ir Europos jaunimo seminarų vadovą (angl. Guide for European Youth Workshops). Projektas orientuotas į jaunuosius antreprenerius, turinčius socialinio verslo idėjų. Renginio dalyvius sveikino projekto vadovas, verslo konsultantas Marius Ignatonis su pranešimu „Mokymosi ir mokymo įrankiai“ ir projekto ekspertė Ekonomikos fakulteto projektų vadovė Daiva Kelpšaitė, kalbėjusi apie „Projekto sėkmės faktorius“. „Smagu, kad savo socialinį verslą pristatė „Verslas ar menas“ („Taško istorija“) steigėja ir leidėja Eglė Jokužytė. Šio verslo misija – leisti knygas neregiams vaikams. Apie neprisvilusį „pirmą blyną“ kalbėjo kito socialinio verslo – restorano „Pirmas blynas“ – įkūrėjas Tim van Wijk. Restorane dirba asmenys su įvairiomis negaliomis (dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi ir kt.). Tai rodo, kad mūsų projektas ir sukurti įrankiai turi poreikį realiame gyvenime“, – pasakoja D. Kelpšaitė.
Projektą vykdė partneriai iš 5 šalių: projekto koordinatoriai – Fondation Apprentis d‘Auteuil (Prancūzija); Vilniaus kolegija (Lietuva); Znanje na djelu (Kroatija); Organization of Social Innovation „ARNO“ (Šiaurės Makedonija) ir Asociatia Scola De Valori (Rumunija). Renginyje dalyvavo ir rodė susidomėjimą Lietuvos socialiniais verslais net trisdešimt penki jauni asmenys.
Dar 2024 m. kovo 4–7 dienomis Vilniuje vyko ir šio projekto mokymai, kuriuose dalyvavo 5 komandos iš visų partnerių šalių ir pristatė verslo idėjas, kurios iškėlė ne vieną savos šalies problemą. Pvz., jaunieji dalyviai iš Šiaurės Makedonijos pristatė verslo idėjas, kaip būtų galima išvalyti vandens telkinius, nes Šiaurės Makedonija labai kenčia nuo gausaus kiekio šiukšlių, tiek mieste, tiek už jo ribų, o ypatingai prastos būklės yra vandens telkiniai, t. y. upės ir ežerai.
„Džiaugiuosi, kad jaunieji antrepreneriai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose Lietuvoje ir Rumunijoje. Studentus žavėjo praktinės veiklos, ekspertų pranešimai bei galimybė sutikti asmenis iš kitų šalių, kurie jau įgyvendina savo verslus“, – projekto naudas apibendrina D. Kelpšaitė.