Absolventų sėkmės istorija

VILNIAUS KOLEGIJOS EKONOMIKOS FAKULTETO ABSOLVENTŲ SĖKMĖS ISTORIJOS

Karolis Vasiliauskas

„Verslo ekonomikos studijos, tai studijos, kurios mane išmokė kaip analizuoti įvairias ekonomines situacijas, procesus įmonėse. Studijų proceso įdomumas ir unikalumas, tai pagrindiniai aspektai, kodėl pasirinkau studijuoti Verslo ekonomika. Asmuo siekiantis įgyti daug teorinių ir praktinių žinių ir norintis gerai išmatyti įmonės procesus ir suprasti, kad analizė yra pagrindinis sėkmės garantas – turi pasirinkti Verslo ekonomikos studijas Vilniaus kolegijoje!“

Skaistė Ustilaitė

„Pabaigusi dvyliktą klasę gimnazijoje norėjau savo ateitį sieti su tiksliausiais mokslais. Domėjausi ne viena studijų programa, kai pamačiau VIKO siūlomą studijų programą – bankininkystę. Pasirinkusi šią programą džiaugiausi ne tik galėdama gilinti savo žinias tiksliuosiuose moksluose, tačiau ir diskutuoti šių dienų aktualijomis finansų sektoriuose. Reiktų nepamiršti ir patirties VIKO banke. Čia galima buvo išbandyti save skirtingose profesijose, pavyzdžiui, tokiose kaip klientų aptarnavimo departamente, rinkodaros departamente ar netgi pabūti banko valdybos nare. Dėstytojai noriai dalinasi savo patirtimi, bei žiniomis. Įgytos žinios ir praktika padeda net ir dirbant toliau finansų sektoriuje. Jeigu turėčiau galimybę grįžti į dvyliktą klasę ir studijų pasirinkimo laiką – rinkčiausi tą pačią programą.“

Gabrielė Kurauskaitė

ADB „Gjensidige“, Plėtros vadovė

Manote, kad jau nuo pat pirmo kurso suderinti studijas, darbą ir dar turėti galimybę studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje neįmanoma? Galiu Jus nudžiuginti – įmanoma!
Nežinau kaip Jums, bet man 12-oje klasėje buvo labai sunku nuspręsti kur galėčiau įstoti, kad baigusi studijų programą būčiau patenkinta darbo sritimi, kurioje dirbčiau. Man tai pavyko ne iš pirmo karto – pirmuoju bandymu įstojau į studijų programą, kurioje, pradėjus studijuoti, savęs neįsivaizdavau, todėl supratau, kad pasirinkimas buvo klaidingas ir reikia ieškoti kažko naujo. Kadangi buvau užsibrėžusi tikslą studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje ir suderinti studijas su nuolatiniu darbu, supratau, kad greičiausiai abiejų dalykų nepavyks suderinti. Tačiau pasidomėjusi, atradau labai įdomią, inovatyvią ir mano poreikius atitinkančią studijų programą – „Investicijos ir draudimas“. Tai studijų programa, kurioje turėjau galimybę studijuoti nuolatinėse studijose sesijiniu būdu, taip suderindama abu savo tikslus, t.y. studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje ir dirbti pilnu etatu! Šių studijų kokybė buvo aukšta, kadangi dėstytojai dalinosi dideliu naudingos informacijos kiekiu, kurią vėliau galėjau pritaikyti praktikoje ir savo tolimesniuose darbuose. Kaip ir kiekvienose studijose buvo iššūkių, tačiau su dėstytojų pagalba ir geranoriškumu pavyko viską įveikti. Tiek man, tiek daugumai mano kursiokų pavyko įsidarbinti draudimo ar draudimo brokerių bendrovėse dar studijų metu arba tik pabaigus studijas.
Investicijos ir draudimas – puiki studijų programa, kurią galiu nuoširdžiai rekomenduoti! Karjeros galimybės taip pat gali būti daug žadančios. Viskas priklauso tik nuo Jūsų noro, pastangų ir įdėto darbo 🙂

Monika Ruzaitė

2018 metų finansų studijų programos absolventė

Studijos Vilniaus kolegijoje man buvo išties puikus startas, kuris suteikė tvirtą pagrindą po kojomis siekiant naujų mokslų ir tolimesnės karjeros. Studijų metu mokiausi nebijoti sunkumų, būti lanksčia ir kūrybinga.
Vilniaus kolegiją pasirinkau dėl savo srities specialistų, atsidavusių darbui dėstytojų bei geros studijų kokybės. Nes būtent geros studijos išmoko dirbti su informacija, taip pat – dirbti komandoje. Tad ne teorija, o būtent tokie dalykai liks svarbūs ir vertingi visam gyvenimui. Trejų metų Finansų specialybės studijos man suteikė didžiulį žinių ir praktinių įgūdžių bagažą, kurį šiandien sėkmingai naudoju savo profesinėje veikloje, dirbdama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo specialiste (finansininke). Džiaugiuosi pasirinkusi studijas Vilniaus kolegijoje, nes tik čia dėstytojai ir studentai yra viena stipri komanda!

Giedrius Misiūnas

UADBB „Legator“ draudimo brokeris

Sveiki, esu Vilniaus kolegijos Investicijų ir draudimo studijų programos 2018 metų laidos absolventas. Būdamas dvyliktokas susidūriau su problema, nes nežinojau ką noriu veikti gyvenime ir iki paskutinės akimirkos niekaip negalėjau apsispręsti ką studijuoti. Tačiau apsispręsti reikėjo. Pildydamas paraišką studijuoti visiškai atsitiktinai aptikau Investicijų ir draudimo studijų programą. Pasirinkus šią studijų programą neteko nusivilti, nes studijuodamas kiekvieną dieną tobulėjau įgydamas naujų žinių ir tai buvo nuostabu ! Antro kurso pradžioje panorau išmėginti įgytas žinias praktikoje ir man vėl pavyko – tapau draudimo bendrovės ADB „Compensa Vienna Insurance Group“ dalimi. Nors dar buvau visiškai ,,žalias“ draudimo rinkoje, tačiau turėjau galimybę dirbti su įmonės verslo klientais. Šis pirmas darbas draudimo versle suteikė daug naujų iššūkių, bet kartu ir naujų žinių. Iš pradžių atrodė gana sudėtingas, bet noras tobulėti vedė į priekį. Trečio kurso pradžioje, pasinaudojęs kolegijos suteikta galimybe, išlaikiau kvalifikacinį draudimo brokerio egzaminą Lietuvos banke ir dabar esu vienas iš 943 asmenų visoje Lietuvoje turintis draudimo brokerio pažymėjimą. Nors būdamas abiturientu galvojau, kad gyvenime nieko labai svarbaus nepasieksiu – dabar dirbu vienoje iš didžiausių draudimo brokerių bendrovių Lietuvoje ir toliau gilinu žinias šioje sudėtingoje, bet be galo įdomioje verslo srityje.

Kamilė JUSIENĖ

Verslininkė

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete 2012 m. studijuoti pradėjau visai atsitiktinai, grįžusi iš Danijos, kurioje nepasiteisino mano lūkesčiai. Pasirinkusi Verslo ekonomikos studijų programą studijuoti neakivaizdžiai neapsirikau: buvau ypač žingeidi ir jau nuo pirmųjų studijų metų svajojau apie verslą, dar studijuodama pradėjau vykdyti individualią veiklą. Studijuoti Verslo ekonomiką man buvo įdomu, nes naujas žinias galėjau sieti su praktika. Pradėjus individualią veiklą, buhalterijos, statistikos, mokesčių ir psichologijos paskaitos buvo ypač naudingos. Buvau stropi studentė ir visada siekiau aukščiausių rezultatų, todėl jau antraisiais studijų metais man pasisekė gauti valstybės finansuojamą vietą bei stipendiją. Rekomenduoju ir kitiems būti drąsiems ir dar studijų metais žengti pirmuosius žingsnius savo verslo link. Būtent Verslo ekonomikos studijų programa ir yra skirta tiems, kurie svajoja apie savo verslą. Įgautos žinios padeda orientuotis veiklos srityje, analizuoti ir vertinti tiek vidaus, tiek išorės ekonominius procesus, suteikia pasitikėjimo savimi priimant sprendimus ar atsakomybę už savo veiklą. Kompetentingi dėstytojai visada suinteresuoti padėti studentui, kuris rodo iniciatyvą, susidomėjimą studijomis, todėl teorinius dalykus visada lengviau suprasti ir pritaikyti praktikoje.
Paskutiniai studijų metai buvo sunkiausi, bet ir įdomiausi. Džiaugiuosi, kad įgytas žinias puikiai panaudojau praktikoje, bei rengiant bakalauro darbą. Tie, kurie gyvenime nori kažko pasiekti, pirmiausia turi išlikti sąžiningi patys sau, nes galiausiai atsiduri akistatoje su tiesa, kai pats vertini savo žinias bei galimybes. Džiaugiuosi, kad grupėje laikėmės lyg vienas kumštis ir stengėmės vieni kitiems padėti, susidraugavome nuo pirmųjų akimirkų, todėl šis nenutrūkstamas ryšys tęsiasi iki šių dienų: ne tik nepamirštame pasveikinti vieni kitų su gimtadieniais, bendraujame ir džiaugiamės vieni kitų sėkme. Esu laiminga, kad visų mūsų gyvenimo kelius suvedė vienas tikslas, kurį mums padėjo įgyvendinti Vilniaus kolegija!

Ignas RAMONAS

Renginių organizatorius, Compensa Life Vienna Insurance Group SE Lietuvos filialo finansų konsultantas

Esu 2016 metų Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Verslo ekonomikos studijų programos absolventas. Studijų metais aktyviai dalyvavau fakulteto studentų atstovybės veikloje bei įvairiuose tarptautiniuose projektuose, du metus buvau studentų mokslinės draugijos pirmininku.
Pasirinkęs studijuoti Verslo organizavimo dalyką imitacinėje bendrovėje „VIKO Drauda“ 2015 m., dalyvaudamas Tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje, buvau pripažintas geriausiu tarptautinės mugės vadybininku. Dar studijuodamas įsidarbinau finansų konsultavimo įmonėje, o būdamas fakulteto studentų atstovybės nariu pradėjau organizuoti įvairius renginius. Projektų valdymo žinios, įgytos Ekonomikos fakultete, padeda ne tik organizuojant, bet ir administruojant bei įgyvendinant renginių projektus.
Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę po studijų išvykti į absolventų praktiką pagal Erasmus+ programą. Praktikos metu Salonikų mieste (Graikija) labai smagu buvo susipažinti su šalies kultūra, žmonėmis, pažinti ir įvertinti bendravimo bei darbo ypatumus. Atlikdamas praktiką nevyriausybinėje organizacijoje „United Societies of Balkans“ ne tik įgavau vertingos darbinės patirties, bet ir keliavau po šalį, išbandžiau ir modelio karjerą. Esu įsitikinęs, kad Ekonomikos fakultete įgytos praktinės žinios ir patirtis sėkmingai pritaikomos profesiniame ir kasdieniniame gyvenime, todėl abiturientams rekomenduoju rinktis studijas šiame fakultete, kuriame galima puikiai suderinti studijas ir paties atrastas labai įdomias popaskaitines veiklas.

Šarūnas RAČKAUSKAS

UAB „Inspired Communications“ finansininkas

Didžiuojuosi turėjęs galimybę studijuoti buhalterinę apskaitą Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete, kur įgijau neįkainojamas žinias bei patirtį. Trejų metų studijos buvo ne tik įdomios, bet ir naudingos, nes suteikė stiprius pagrindus bei žinias, kurias sėkmingai šiandien galiu pritaikyti praktikoje. Džiaugiuosi, jog gautas buhalterinės apskaitos specialybės diplomas nenugulė į stalčių, nes studijas rinkausi tikslingai, su mintimi dirbti būtent šį darbą. Man studijos padėjo suprasti, kad itin svarbu ne tik žinoti, kuo nori užsiimti gyvenime, bet ir teisingai pasirinkti, kur įgyti tam reikiamų žinių. Ekonomikos fakultete ugdomi išties stiprūs apskaitos specialistai, tad kai prireikė naujo žmogaus įmonėje, kurioje dirbu, nei nedvejodamas rekomendavau šio fakulteto absolventę. Jau 4 metus sėkmingai darbuojamės pagal specialybę ir esame kolegos.

Sergejus ABAKUMOVAS

Tarptautinės audito ir apskaitos bendrovės UAB „Grant Thornton Baltic“ Apskaitos grupės vadovas

Buhalterinės apskaitos studijos Vilniaus kolegijoje suteikia ne tik stiprią teorinę profesinę bazę, bet ir pilną paketą praktinių įgūdžių, kurie mūsų reikliame verslo pasaulyje yra vienas pagrindinių aspektų norint įsitvirtinti ir pradėti savo karjeros kelią darbo rinkoje. Po Kolegijos baigimo pradėjau dirbti buhalterio asistentu 6-oje pasaulyje apskaitos ir audito kompanijoje, kur po 2 metų tapau apskaitos grupės vadovu su dideliu atsakomybės ir klientų paketu. Tuo metu jau studijavau ir universitete, tačiau žinios ir praktiniai buhalterinės apskaitos aspektai, kuriuos pavyko įgyti būtent Kolegijoje, sąlygojo mano tvirtą poziciją šioje profesijoje.

 

Veronika

Veronika ŠUMEL

UAB „LP Consulting“ administracijos vadovė

Esu pirmosios Verslo ekonomikos studijų programos laidos absolventė. Baigiamąją praktiką atlikau įmonėje UAB „Corpus A“ personalo skyriuje, kur praktikai įsibėgėjus man pasiūlė įsidarbinti personalo vadybininke. Šioje įmonėje išdirbau virš 2,5 metų.
Verslo ekonomikos studijų programą pasirinkau todėl – jog tai buvo nauja, viena plačiausių ir tuo pačiu patraukliausių studijų programų. Nors liaudies patirtis byloja, jog „pirmas blynas prisvilęs“ – manau mūsų grupės atveju, šis posakis tikrai netinka, nes studijų metu įgytos žinios ir įgūdžiai gelbsti iki šiol.
Šiuo metu dirbu administracijos vadove įmonėje UAB “LP Consulting”. Savo kasdienėje darbinėje veikloje taikau žinias ir įgūdžius įgytus studijų Vilniaus kolegijoje metu. Negaliu išskirti naudingiausių paskaitų, nes kiekviena jų atnešė tam tikrų žinių, bet visiems būsimiems studentams galiu tikrai drąsiai pasakyti, kad neverta bijoti naujovių, juolab kai jos kuriamos tokių profesionalų, kaip Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto dėstytojų.

Julija BJulija BUTKUTĖ

UAB „Tezaurus auditas“ buhalterė

Verslininkas Oskaras Šindleris, garbus Antrojo pasaulinio karo metu gyvenęs žmogus, yra pasakęs, jog gyvenime reikia turėti tris patikimus žmones: gerą daktarą, atlaidų kunigą ir sumanų buhalterį. Pirmaisiais dviem, anot citatos autoriaus, jis niekada ir nepasinaudojo. Taigi, ar be buhalterio negali išsiversti nei viena įmonė teiraujamės Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto absolventės Julijos Butkutės, kuri dirba buhaltere bendrovėje „Tezaurus auditas“, priklausančioje pasaulinio nepriklausomų audito firmų tinklo Kreston International grupei.
Kokios žinios ir gebėjimai, įgyti studijuojant Buhalterinės apskaitos studijų programą, labiausiai praverčia dirbant?
Mano darbe labiausiai praverčia apskaitos, finansinės apskaitos bei mokesčių valdymo paskaitose įgytos žinios. Norėčiau paminėti, jog ypač naudingos paskaitos buvo kompiuterizuotos apskaitos, kuriose dirbome su įvairiomis buhalterinės apskaitos programomis, viena jų – Finvalda. Būtent su šia programa dirbu ir dabartiniame savo darbe. Taip pat daug dėmesio buvo skirta Microsoft Excel programai, kurios pagalba sudarinėju lenteles, taikau įvairias formules…
Kaip apibūdintum studijų laiką, praleistą Ekonomikos fakultete?
Laikas praleistas Ekonomikos fakultete praėjo nepaprastai greitai, sakyčiau net per greitai. Studijų metu susipažinau su merginomis, su kuriomis lyg šiol esame geros draugės.
Reikia pripažinti, jog mokytis teko ne mažai. Nors prieš stodama galvojau priešingai, kadangi Lietuvoje yra universitetų kultas. Tačiau tai buvo tik stereotipai. Dėstytojai yra kompetentingi, puikiai išmanantys savo darbą, gebantys aiškiai ir įdomiai išdėstyti paskaitas. Man teko studijuoti stiprioje grupėje, norėjosi būti viena iš jos geriausių studentų, todėl labai stengdavausi gerai mokytis, visada gavau stipendiją. Nors ir jautėsi grupėje tvyrojanti konkurencija, mane ji tik motyvavo geriau mokytis, stengtis į mokslus žiūrėti atsakingiau.
Kokias savybes turi turėti žmogus nusprendęs studijuoti Buhalterinę apskaitą?
Turi būti atsakingas bei tikslus. Vedant apskaitą kiekviena padaryta klaida – labai reikšminga. Kantrybė – taip pat būtina savybė, kaip ir loginis, analitinis mąstymas. Na, ir žinoma gebėjimas dirbti komandoje!
Ką patartum, palinkėtum dabartiniams Ekonomikos fakulteto studentams?
Palinkėčiau būti aktyviems, dalyvauti projektuose, seminaruose. Mokykitės į studijas žiūrėti atsakingai, tegul išnyksta nuomonė, kad svarbu išlaikyti egzaminą, gauti minimalų vertinimą, kad darbdaviams svarbus tik diplomas (galiu patikinti, jog darbdavys norėjo pamatyti mano diplomo priedėlį, kuriame yra visų mokomųjų dalykų įvertinimai). Dalyvaukite ERASMUS+ studentų mainų programoje. Iki dabar gailiuosi, jog pati nepasinaudojau šia galimybe. Ne tik studentaukit, bet ir studijuokit!
Kokie Tavo ateities planai?
Esu savęs ieškojimo procese, dėlto šiuo metu turiu didelį norą pakeliauti, padirbėti svetur, o galbūt atsiradus galimybėms ir tęsti studijas užsienyje.

ZanaŽana ČIKILIOVA

UAB „Atsuktuvas“ direktorė

2015 metais baigiau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos studijų programą (su pagyrimu). Iš prigimties esu darbštus ir atsakingas žmogus, todėl studijų metu jau dirbau baro vadove. Akcininkų sprendimu mane paaukštino pareigose ir tapau bendrovės direktore.
Šis karjeros šuolis įvyko tik todėl, kad turėjau praktinių vadybos, apskaitos ir rinkodaros žinių, kurias įgijau studijuodama Ekonomikos fakultete.
Verslo srityje buhalterės apskaitos žinios yra vienos svarbiausių, tad per paskaitas suteiktos žinios man padeda puikiai suprasti, kaip juda bendrovės pinigų srautai bei atliekamos buhalterinės operacijos.
Ekonomikos fakulteto dėstytojai pasižymėjo bendru bruožu – reiklumu. Studijų metu buvo sunku suderinti darbą su studijomis ir nuolatos gailėsiuos, kad ne visada studijos buvo svarbiausiu mano prioritetu.
Tad kiekvienam studentui norėčiau palinkėti atsakingai žvelgti į studijas ir per daug savęs netausoti, nes darbo rezultatai priklausys tik nuo jūsų.

TomasTomas PARULIS

Vilniaus skyriaus vadovas
Compensa Life Vienna Insurance Group SE Lietuvos filialas

Apie Vilniaus kolegijoje Ekonomikos fakultete dirbančius dėstytojus, iki šiol visada turiu pasakyti ką nors gero. Esu labai dėkingas už gautas žinias, patirtis ir suteiktas galimybes.
Ekonomikos fakultetas – karjeros kelio pradžia. Tai kelias kupinas nuotykių, įdomybių ir iššūkių. Juo žengia tik tie, kurie pasižadėjo gyventi aktyvų gyvenimą, kuo toliau jie nueina, tuo puikesnę tikrovę aptinka. Nes tai kelias, vedantis į drąsių siekių ir didžių laimėjimų pasaulį.

 

Ričardas RIMKUS

Asociacijos „Lietuvos studentų sąjunga“
verslo projektų vadybininkas

2015 metais baigiau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Verslo ekonomikos studijų programą, šiuo apsisprendimu visuomet džiaugiausi! Ekonomikos fakultete esanti akademinė bendruomenė ir studijų aplinka yra artima studentams, būtent ji padėjo man suvokti studijų svarbą. Ekonomikos fakultete suteikiamos galimybės tobulėti ne tik kaip studentui, bet ir kaip asmenybei, nes organizuojami įdomūs seminarai, konferencijos, pramoginiai bei kultūriniai renginiai, kurie prisidėjo prie mano asmenybės formavimo.
Šiuo metu žinias, įgytas Ekonomikos fakultete, pritaikau dirbdamas Lietuvos studentų sąjungoje. Visiems esamiems ir būsimiems Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto studentams pirmiausia palinkėsiu nepervertinti sėkmės, nes sėkmingu žmogumi tampama pasitikint savimi. Pasitikėjimo savimi išmokstama dėl nuolatinio darbo gilinant savo žinias bei tobulinant asmenines kompetencijas. Tik tuomet galėsite pradėti pasitikėti ne sėkme, o savimi. Antra, negalvokite, jog laiko turite į valias. Studijų metai, tai puikiausias laikas ieškoti savęs. Pradėkite tai daryti, kad galėtumėte džiaugtis savimi ir savo veikla ne tik studijų metais, tačiau ir po jų.

OlgaOlga KARASIOVA

UAB „Paliūčio baldai“ didmeninės prekybos projektų vadovė

2015 m. baigiau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programą. Iki studijų pradžios turėjau svarią darbo patirtį (20 metų). Per šį laikotarpį pakeičiau kelis darbus, įgijau patirties skirtingose veiklos srityse. Visose darbovietėse man sekėsi puikiai, nes esu atsakinga, reikli sau ir kitiems, atvira inovacijoms. Tokios savybės man padėjo įgyti vadovybės pasitikėjimą, o tai lėmė nuoseklų karjeros augimą. Tačiau po kurio laiko, susidūriau su problema, dėl kurios negalėjau toliau kilti karjeros laiptais – neturėjau tinkamos kvalifikacijos ir aukštojo išsilavinimo. Supratau, kad norint sėkmingai siekti karjeros, vien geros buvusios darbovietės vadovo charakteristikos neužtenka…
Turėjau ir neigiamą patirtį, kai dėl aukštojo išsilavinimo nebuvimo, teko palikti vadovaujančias pareigas ir susitaikyti su vadybininko etatu.
Galop tvirtai pasiryžau studijuoti. Be ilgų apmąstymų, nusprendžiau, kad studijuosiu būtent Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete. Teorines ir praktines žinias įgytas studijuojant finansus pritaikau ir versle, kartu su vyru esame bendrasavininkai bendrovės, kurios pagrindinė veikla – transportas ir logistika.
Visiems esamiems ir būsimiems Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto studentams noriu palinkėti, būtinai užbaigti studijas, nes aukštojo mokslo diplomas yra labai svarbus ir tikrai vertinamas.

KarolisKarolis SATKAUSKAS

Žalų administravimo departamento vadybininkas
Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras

Sprendimas studijuoti Investicijų ir draudimo studijų programoje buvo gana spontaniškas, tačiau pateisinęs lūkesčius. Nežinojau ko tikėtis iš unikalios studijų programos, bet ilgainiui supratau programos teikiamą naudą. Įgijau naudingų žinių ne tik draudimo, bet ir investicijų srityje. Dėstyti dalykai suteikė teorinių žinių, kurias galėjau realiai pritaikyti praktikoje. Tuo įsitikinau III-jame kurse įsidarbinęs LR transporto priemonių draudikų biure, kuriame sėkmingai atlikau ir baigiamąją profesinės veiklos praktiką. Papildoma praktika Ekonomikos fakultete įkurtoje verslo praktinio mokymo firmoje „VIKO DRAUDA“ suteikė galimybę išmokti dirbti draudimo taikomosiomis programomis, realiai naudojamomis Lietuvos draudimo bendrovėse, o tai yra reikšmingas pranašumas konkurencingoje darbo rinkoje.
Verta paminėti dėstytojų ir kitų fakulteto darbuotojų geranorišką pagalbą ir skatinimą dalyvauti tarptautinėje mainų programoje. Studijų metu buvau išvykęs studijuoti į užsienį pagal Erasmus+ mainų programą. Susipažinau su kitos šalies akademine sistema, įgijau naudingų praktinių žinių apie kitos valstybės draudimo rinką.
Jeigu esate pakankamai žingeidūs ir motyvuoti, studijos Investicijų ir draudimo studijų programoje suteiks teorinių žinių ir praktinių įgūdžių ne tik ateities karjerai, bet ir asmeniniam tobulėjimui.

Karina ŠAMEL

UAB „Officeday“ apskaitininkė

Esu Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programos absolventė (2015 m.). Studijos Ekonomikos fakultete, vienareikšmiškai, tapo svariausiu žingsniu profesinio kelio link.
Treji metai studijų Ekonomikos fakultete suteikė man ekonominių žinių pagrindą, o nuolatinis praktinių įgūdžių lavinimas padėjo perprasti esminius šio mokslo ypatumus. Studijuodama įgijau specialybinių kompetencijų bei augau, kaip asmenybė. Žinoma, buvo ir sunkių akimirkų, bet dabar liko tik šilti ir malonūs prisiminimai.
Galiu drąsiai teigti, jog Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete dirba tik kompetentingi, puikiai savo darbą išmanantys bei savo veikla „degantys“ dėstytojai. Tad esu nuoširdžiai dėkinga už visas dėstytojų pastangas, siekiant padėti studentams tapti gerais specialistais.
Esamiems ir būsimiems Ekonomikos fakulteto studentams palinkėsiu visuomet siekti savo tikslų. Daugiau ryžto ir užsispyrimo ir Jūsų tikslai bus pasiekti! Nepamirškim, kad kiekvienas esame savo likimo kalvis.

BeataBeata JAKUBĖNAITĖ

AB SEB bankas klientų vadybininkė

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete Bankininkystės studijas baigiau 2012 m., toliau tęsiau magistrantūros studijas universitete. Šiuo metu dirbu klientų vadybininke AB SEB banke.
Ekonomikos fakultete įgytas teorines ir praktines žinias puikiai pavyksta pritaikyti dabartinėje veikloje: konsultuojant klientus, išduodant kreditus, sudarant taupymo ir investavimo sutartis. Esu dėkinga dėstytojams už teorines žinias bei ypač naudingą praktiką Verslo simuliacinėje firmoje „VIKO bankas“. Virtuali praktika suteikė man tvirtus pamatus siekiant karjeros bankininkystėje.
Studijos Ekonomikos fakultete kiekvienam studentui padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Džiaugiuosi, kad pasirinkau studijas būtent šiame fakultete!

NorvilaiteVaida NORVILAITĖ

Girteka Group UAB „ME transportas“ apskaitininkė

Esu Verslo ekonomikos studijų programos pirmosios laidos absolventė (2013 m.). Nuo mažens svajojau dirbti rimtą darbą su dokumentais ir skaičiais. Kadangi gyvendama Panevėžyje neradau mane dominančios specialybės, išvykau į Vilnių studijuoti Verslo ekonomikos Vilniaus kolegijoje.
Įstojusi į norimą specialybę, atvažiavau į sostinę ir pasinėriau į studentišką gyvenimą: stropiai lankiau paskaitas, intensyviai rašiau projektus ir įvairius rašto darbus, laikiau egzaminus, iki paryčių ūžiau su draugais. Dėstytojų manymu, buvau nebloga studentė, skolų neturėjau, stengdavausi nepraleisti paskaitų, sėkmingai apgyniau baigiamąjį darbą. Baigusi studijas suvokiau, kad įgijau puikių ekonomistui reikalingų teorinių žinių ir ypač daug praktinių gebėjimų – išanalizuoti įmonės finansinius rezultatus, pasiūlyti veiklos strategiją ar parengti verslo planą.
Po baigiamosios praktikos, kurią atlikau įmonėje „Girteka“, buvau pakviesta dirbti šioje įmonėje reiso dokumentų specialiste. Šiose pareigose ne itin buvo reikalingos specialybės žinios, įgytos studijų metu, tačiau buvau pakviesta į Buhalterijos skyrių dirbti apskaitininke ir tuo džiaugiuosi, nes gavau galimybę prisiminti įvairius skaičiavimus bei ekonominius terminus. Tikiuosi, kad tai – tik mano karjeros pradžia. Savo ateitį regiu Verslo plėtros planavimo skyriuje. Šiuo metu noriu kuo daugiau visko sužinoti ir tapti ne tik naudinga darbuotoja, bet ir nuolat tobulėjančia asmenybe.
Kai pavargstu ir noriu atsipalaiduoti, prieš akis iškyla fakulteto auditorijos vaizdas, šurmuliuojantys mano draugai, VE11A grupės studentai, nuoširdūs dėstytojų veidai ir projektoriaus apšviestas ekranas su lūžio taško, investicijų atsipirkimo laikotarpio apskaičiavimo formulėmis. Visa tai yra man brangūs prisiminimai.

Vykintas LuciunasVykintas LUČIŪNAS

UAB „Stateta“ projektų vadovas

Esu pirmosios Verslo ekonomikos studijų programos laidos (2013 m.) absolventas. Po studijų Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete pradėjau dirbti UAB „Stateta“ projektų vadovu. Tai sparčiai besiplečianti lietuviško kapitalo įmonė, užsiimanti didmenine bei mažmenine prekyba, veikianti telekomunikacijų bei statybos srityse, dar šiemet įmonė planuoja atidaryti savo degalinę Vilniuje.
Dirbdamas degalų ir degalinių sektoriaus pardavimų skyriuje padedu įgyvendinti naujus įmonės plėtros projektus. Studijuodamas kolegijoje derinau darbą ir studijas, dalyvavau įvairiuose respublikiniuose bei tarptautiniuose projektuose, gavau D kategorijos vairuotojo pažymėjimą.
Savo kasdienėje darbinėje veikloje taikau mokesčių, finansinės analizės, statistikos ir kitose paskaitose įgytas žinias bei gebėjimus. Dar studijų metu įgytas žinias dažnai tekdavo išbandyti praktikoje. Šiuo metu darbo rinkoje jaučiuosi užtikrintai ir stabiliai, bet ne dėl to, kad turiu vienokį ar kitokį diplomą, bet daugiau tai dėl mane lydinčios sėkmės, taip pat dėl patirties, žinių bei gebėjimų, kuriuos pavyko sukaupti studijų metu Vilniaus kolegijoje.

Indre PIndrė PRICHOCKAITĖ

UAB „BrikSan” direktorė , UAB „Sanderus” savininkė ir direktoriaus pavaduotoja

2013 metais baigiau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Verslo ekonomikos studijų programą, esu pirmos laidos absolventė. Pasirinkau šią studijų programą dėl kelių priežasčių: pirma – programa buvo nauja ir nereikėjo klausytis aplinkinių nuomonių apie ją, antra – daug girdėjau apie šios kolegijos praktinių įgūdžių lavinimą, kas mane žavėjo ir pasiteisino studijuojant.
Didžioji dauguma Ekonomikos fakulteto dėstytojų yra puikūs savo srities žinovai, labai lankstūs ir įdomūs, ne tik kaip pedagogai, bet ir kaip žmonės. Esu labai dėkinga visiems už supratingumą, kantrybę ir suteiktas žinias, kadangi nebuvau pati stropiausia studentė, labai vertinu tai, kad man padėjo spręsti iškylančias problemas.
Mano darbinė istorija susijusi su baigiamąja praktika, kurią atlikau uždarojoje akcinėje bendrovėje „BrikSan”. Įmonės vadovams buvo priimtinas mano požiūris į darbą, jiems patiko mano domėjimasis įmone ir rinka, todėl man buvo pasiūlyta inžinieriaus-ekonomisto pareigybė. Padirbėjus kelis mėnesius tapau įmonės direktore, tačiau visada svajojusi apie savo verslą su keliais bendraminčiais – ambicingais, jaunais ir tikslo siekiančiais žmonėmis, įkūrėme uždarąją akcinę bendrovę „Sanderus”, kuri labai sėkmingai įsitvirtina rinkoje.
Ekonomikos fakulteto kolektyvui norėčiau palinkėti darnaus bendradarbiavimo, nuostabių studentų ir vaisingo darbo ateityje. Visiems absolventams, esamiems ir būsimiems studentams linkiu siekti savo užsibrėžtų tikslų ir niekada nepasiduoti nesėkmei, o bandyti, bandyti ir dar kartą bandyti.

Justas DAUJOTAS

DNB bankas, Plėtros vadovas Vilniaus verslo regionas

Esu Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto 2011 m. Bankininkystės studijų programos absolventas, vienas iš Verslo praktinio mokymo firmos „VIKO BANKAS“ įkūrėjų fakultete bei pirmasis „VIKO BANKAS“ prezidentas. Šiuo metu dirbu DNB banke Plėtros vadovu Vilniaus verslo regionui. AB DNB bankas priklauso didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei, teikiančiai paslaugas individualiems ir verslo klientams 19-oje pasaulio šalių.
Trys metai Vilniaus kolegijoje prabėgo kaip viena akimirka. Akimirka per kurią įgijau naujų, reikalingų žinių ir įgūdžių. Laikas praleistas studijuojant padėjo man ugdyti save kaip asmenybę. Tai buvo ne tik mokymosi laikas, bet ir naujų iššūkių, naujų potyrių bei naujų galimybių laikas, kurį labai branginu.
Vilniaus kolegijoje susiradau daug naujų draugų, su kuriais bendrauju ir šiandien. Su kai kuriais ir toliau studijuoju Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete. Manau, kad „VIKO BANKO“ šūkis – „Čia ir dabar, Jums ir Jūsų ateičiai“, perteikia visą kolegijos dvasią.
Taigi, nebijokit pakeisti aplinką, nebijokit naujų iššūkių, sunkaus darbo ir nepraleiskit Jums pasitaikiusios progos. Paklauskit savęs „Ką daryčiau jei nebijočiau?“.

10 sekmeDanutė PETRUŠKEVIČIENĖ

Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Vyr. buhalterė

2009 m. baigiau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete Finansų studijų programą ištęstine studijų forma ir įgijau finansų profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
Pagrindinis mano tikslas buvo susisteminti turimas finansininko žinias, tobulinti bendrąsias ir specialiąsias profesines kompetencijas ir, aišku, turėti įrodymą (diplomą), kad tikrai galiu, turiu gebėjimų, dirbti man patikėtą darbą, t.y. finansininko.
Studijuojant supratau gebėjimo mokytis visą gyvenimą svarbą. Kadangi techninė pažanga reikalauja vis naujų žinių, prisitaikymo prie dažnos darbų kaitos, studijos Kolegijoje, kad ir vyresniame amžiuje, buvo tikrai naudingos. Ne tik pagilinau žinias ir įgijau naujų kompetencijų, bet iš naujo atsirado smalsumas, entuziazmas, ryžtas.
Įvyko pasikeitimų mano darbinėje veikloje, pradėjau dirbti įstaigos vyriausiąja buhaltere. Darbe jaučiuosi tvirtai, nes nuo mano žinių ir gebėjimų priklauso mano darbo rezultatai, o jų jaučiuosi turinti pakankamai.
Smagu, kad Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto daugelį dėstytojų prisimenu kaip puikius savo dalyko žinovus, gerus pedagogus, nuostabius žmones, kad visą studijų laiką buvo juntama draugiška atmosfera ir šilti tarpusavio santykiai, studentai puikiai parengiami darbui. Ačiū visiems ir kuo nuoširdžiausiai linkiu sėkmės visai šio fakulteto akademinei bendruomenei.

01 sekmeAušra EVERLINGIENĖ

LR Valstybės kontrolė, 6-asis audito departamentas, vyriausioji valstybinė auditorė (finansiniam (teisėtumo) auditui)

Studijas Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete (2001-2005 m.) pradėjau jau baigusi Vilniaus universitetą (1981-1986 m.) ir turėdama penkiolikos metų darbinės veiklos patirtį keliose verslo įmonėse. Dažnam kildavo klausimų dėl tokio mano apsisprendimo. Tokį mano sprendimą sąlygojo, pirmiausia, poreikis atnaujinti ekonomines žinias ir įgyti finansininko profesinę kvalifikaciją. Antra, finansininkų, buhalterių tarpe visada teigiamai buvo vertinami Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetą baigę absolventai. Pasirinkau Finansų (specializacija: mokesčiai ir jų administravimas) neakivaizdines studijas Ekonomikos fakultete, nes tuo metu dirbau. Po nemažo laiko tarpo vėl grįžti į studijų suolą, nors ir neakivaizdinių, buvo tikra atgaiva, nes atgijo laisvės rinktis, ką ir kaip gyvenime norėtum daryti ar pakeisti, pojūčiai. Jau turėdama supratimą, kad žinios ne duodamos, o įgyjamos ir tik asmeninis noras gali leisti kažką pasiekti, stengiausi atnaujinti turimus teorinius pagrindus ir juos daugiau sieti su praktika. Studijos Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete didžiąją dalį mano lūkesčių pateisino. Vėliau tikrai pravertė dėstytojų, kurie patirties sėmėsi iš realios darbinės veiklos, ir galėjo paaiškinti, kaip teorija veikia praktikoje, perteiktos žinios ir patarimai.

02 sekmeŠarūnas BUDRYS

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyriausiasis specialistas

Jau mokykloje tvirtai nusprendžiau savo ateitį sieti su ekonomikos kryptimi, todėl pasirinkau Finansų studijų programą Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete ir 2010 m. sėkmingai baigiau studijas.
Šiuo metu dirbu Socialinių paslaugų priežiūros departamente prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyriausiuoju specialistu. Baigęs studijas Vilniaus kolegijoje toliau tęsiu magistro studijas Vilniaus universitete, čia studijuoju ekonominę analizę ir planavimą.
Labai vertinu kolegijoje įgytas praktines bei teorines žinias, kurias galiu pritaikyti ne tik darbinėje veikloje. Galėčiau drąsiai teigti, kad jei dar kartą reikėtų rinktis studijas, tai rinkčiausi tik Vilniaus kolegiją.
Na, o svarbiausia nepamiršti: ,,Svajonių reikia siekti kryptingai ir tada jos pradeda pildytis. Tereikia tik noro ir valios‘‘ – būtent tai mane visada vedė į priekį ir padėjo nenuleisti rankų, siekiant užsibrėžtų tikslų.

03 sekmeOlga SEREDOVIČ

Donnelly Fruit & Veg Ltd. (Airija), administratorė

Į Vilniaus kolegijos studijų programą Finansai įstojau 2006 m., studijas baigiau 2009 m.
Gyvenimas susiklostė taip, kad jau antrus metus gyvenu Airijoje, dirbu vaisių ir daržovių įmonėje administratore. Šiuo metu laikinai vadovauju dideliam įmonės departamentui (45 žmonės). Mano pareiga yra užtikrinti produkcijos kokybę ir jos pagaminimą laiku. Taip pat esu atsakinga už departamento ekonominių rodiklių skaičiavimą bei ataskaitų pristatymą vadovybei. Sekasi pakankamai neblogai.
Mokykloje buvau pavyzdinga mokinė, siekianti savo tikslo. Kai paaiškėjo, jog įstojau į Vilniaus kolegiją, netryškau džiaugsmu. Visada svajojau studijuoti universitete. Tačiau jau po pirmo studijų pusmečio VIKO supratau, kad niekur kitur būti nenoriu. Čia atradau viską: įdomius ir vertingus studijų dalykus, naudingus praktinius užsiėmimus, išmokau būti imlia naujovėms, be to labai džiugino dėstytojų pagarba, jų elgesys su studentais kaip su būsimaisiais finansų specialistais.
Po kolegijos nusprendžiau tęsti studijas ir įgyti magistro laipsnį ir įstojau į Mykolo Romerio universiteto Viešojo sektoriaus Ekonomikos studijų programą.
Pradėjusi dirbti kompanijoje, suvokiau, jog kiekvieną dieną praktiškai naudoju žinias, įgytas Vilniaus kolegijoje.
Esu labai dėkinga Vilniaus kolegijos Finansų katedrai už nepaprastą gyvenimo pamoką, už tai, jog padėjo man suvokti ko aš noriu ateityje, už įgytą patirtį ir vertingas žinias.

04 sekmeLina JANAVIČIENĖ

LR Finansų ministerija, Apskaitos metodologijos departamentas, vyr. specialistė

Mano svajonė išsipildė. Būdama dar mokinė vis bandydavau įsivaizduoti, kuo gi norėčiau būti užaugus ir, tiesa sakant, sekdavosi sunkiai. Žinojau viena, kad „užaugusi“ nešiosiu dalykinį kostiumėlį, būsiu pasitempus, kruopščiai vykdysiu pavestas užduotis, atsakingai atliksiu savo pareigas. Todėl įstojau į Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programą, kurią 2004 metais sėkmingai baigiau.
Finansų ministerijoje pradėjau dirbti vos gavusi Vilniaus kolegijos diplomą, tačiau norėjau tęsti studijas universitete ir įgyti magistro laipsnį. Baigiau išlyginamąsias studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, o po jų – baigiau ir gavau Ekonominės analizės ir planavimo magistro diplomą.
Dabar dirbu valstybės tarnyboje – Finansų ministerijos Apskaitos metodologijos departamente. Čia turiu galimybę save realizuoti ir įgyvendinti savo svajones. Darbe galiu tiesiogiai pritaikyti Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete įgytas tiek teorines, tiek praktines žinias, jas gilinti, plėsti savo pasaulėžiūrą. Siekdama didesnio našumo ir efektyvumo pagrindiniame darbe, kuris remiasi teorinėmis žiniomis ir praktika, dar įsidarbinau ir privačioje įmonėje buhaltere. Noras tobulėti, nestovėti vietoje, gilinti žinias, metodologines žinias pritaikyti praktikoje – minėtų vienas kitą papildančių darbų tikslas.
Esu dėkinga Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetui, kuris padėjo tvirtus pamatus „namo“ statybai. Neabejoju, sutiksite visi, kad tvirtas, tinkamai pasirinktas ir padėtas pagrindas yra sėkmingo tolimesnio gyvenimo, karjeros siekimo garantas.

05 sekmeGvidas GEDVILAS

UAB „Nordea Finance Lithuania“, Automobilių finansavimo skyriaus pardavimų vadybininkas

Esu 2007 metų Finansų studijų programos absolventas, verslumo konkurso PROFAS konkurso nugalėtojas.
Su Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetu man asocijuojasi vieni gražiausių bei prasmingiausių gyvenimo metų. Būtent čia aš suradau savo gyvenimo kelią, pasirinkau savo profesiją. Profesionalių dėstytojų dėka įgijau ne tik teorinių ir praktinių žinių, bet ir tvirtėjau kaip asmenybė. Visą laiką jutau dėstytojų palaikymą bei pasitikėjimą, sulaukdavau visapusiškos pagalbos. Šilti bei draugiški santykiai sudarė idealias sąlygas mokymuisi.
Su didžiule pagarba prisimenu dėstytojus, kurie dėjo visas pastangas, kad perteiktų savo patirtį ir žinias. Treji studijų metai prabėgo labai greitai, tačiau jų metu įgijau didžiulį žinių bei praktikos bagažą, kuris šiandien sėkmingai praverčia dirbant Nordea Finansinėje grupėje.
Jau penkeri metai kaip dirbu didžiausioje finansinių paslaugų grupėje Šiaures ir Baltijos šalyse – UAB „Nordea Finance Lithuania“, teikiančioje finansinės bei veiklos nuomos paslaugas pramonės, žemės ūkio technikos ir transporto priemonių finansavimui, taip pat faktoringo paslaugą.
Taip pat esu profesionalus krepšinio teisėjas, tačiau dažnai prisimenu studijų metus ir su nostalgija žvelgiu į kolegijos pastatą, o pravėrus jo duris, užplūsta šilti ir malonūs prisiminimai. Daug laiko praleista šiame pastate -laiko, kuris turėjo didelės įtakos mano gyvenime!

06 sekmeSkaistė KARNUŠEVIČIŪTĖ

UAB „Baltnetos komunikacijos“, buhalterė

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programos studijas baigiau 2010 m. Neįtikėtina, bet paskutiniais studijų metais per baigiamąją profesinės veiklos praktiką gavau pasiūlymą dirbti AB „Vilniaus degtinė“ buhaltere. Praėjus daugiau nei vieneriems metams paviliojo UAB „Baltnetos komunikacijos“, kurioje iki šiol sėkmingai dirbu taip pat buhaltere. Šiame darbe reikia ne mažai žinių, įžvalgumo, atidumo, komandinio darbo, aštraus proto ir t. t. Būtent tokį gerą karjeros pradžiai bagažą padėjo susikrauti Vilniaus kolegija.
Tad jei paklaustumėte, kodėl pasirinkau būtent Vilniaus kolegiją, atsakyčiau:
– didelis dėmesys teorijos taikymui praktikoje;
– draugiški kursiokai,
– anksti prasidedančios paskaitos;
– skatinimas dalyvauti verslumo konkursuose;
– svarbiausia – geranoriški, aukštos kompetencijos ir reiklūs dėstytojai.
Galiu drąsiai teigti, kad Vilniaus kolegija – vartai į sėkmę!
Tik svarbu norėti, netingėti ir siekti pačių geriausių rezultatų.

07 sekmeArtur OGANESIAN

UAB „Tinkasas“, vadovas

Dar besimokydamas Vilniaus Užupio gimnazijoje, išsiskyriau pomėgiu vadovauti ir būti savarankiškas. Baigęs gimnaziją, įstojau į Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programą 2005 m. baigiau studijas.
Baigęs kolegiją pradėjau mąstyti apie savo verslo kūrimą. Nuo paauglystės domėjausi statybomis, todėl verslo idėjų toli ieškoti nereikėjo. Kadangi išmaniau buhalterinę apskaitą, mokesčių sistemą, teisę ir vadybą, o taip pat turėjau statybininko įgūdžių, galėjau pritaikyti savo žinias darbe. Vadovauti įmonei – labai atsakingas darbas. Būdamas vadovas, atsakau už tvarkingą apskaitą, darbų saugą, rūpinuosi darbuotojų gerove. Neretai tenka susidurti su problemomis, tačiau kolegijoje įgytos žinios ir įgūdžiai padeda surasti teisingą sprendimą.
UAB „Tinkasas“ vadovauju jau 6 metus. Šiuo metu įmonė dirba ne tik statybinėje srityje, bet ir vysto prekybinę veiklą (esame kosmetikos prekinių ženklų atstovai). Įmonėje dirba apie 45 darbuotojus.
Vilniaus kolegija – aukštoji mokykla, kurią labai vertinu, nes čia prasidėjo mano savarankiško gyvenimo pradžia ir buvo gauta daug naudingų žinių.

08 sekmeInga STROLYTĖ – OGANESIAN

UAB „Tinkasas“, Prekybos ir marketingo vadovė

Esu baigusi Vilniaus Naujamiesčio vidurinę mokyklą su pagyrimu. Mokykloje „draugavau“ su skaičiais, todėl labai apsidžiaugiau, kai 2001 m. įstojau į Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetą, Finansų studijų programą. 2004 metais sėkmingai su pagyrimu baigiau studijas ir įgijau finansininko kvalifikaciją.
Kolegijoje įgijau žinių, būtinų ne tik finansininkės ar buhalterės darbui, bet reikalingų kasdieniame gyvenime. Aplinkiniai kartais stebėdavosi, iš kur aš tiek daug turiu įvairių kompetencijų ir žinių.
Baigusi kolegiją, pradėjau dirbti UAB „VP MARKET“, toks tuo metu buvo LT UAB MAXIMA pavadinimas, asistente. Turimų žinių ir asmeninių savybių dėka tapau komercijos vadybininke, atsakinga už prekių tiekimą į parduotuves tiek iš vietinių, tiek iš užsienio tiekėjų, prekių išdėstymą.
Šiuo metu esu UAB „Tinkasas“ prekybos ir marketingo vadovė. Mano vadovaujamas skyrius yra atsakingas už prekių tiekimą į prekybos taškus, optimalaus prekių likučio palaikymą, antkainio ir apyvartos kontrolę bei rinkodaros biudžetų sudarymą ir vykdymą.
Studijos Vilniaus kolegijoje – tai pirmas žingsnis į savarankišką gyvenimą, galimybė įgyti „universalių“ žinių ir gebėti taikyti jas praktikoje. Įgytos žinios man praverčia kasdieniniame darbe. Todėl savo aplinkos žmonėms rekomenduoju rinktis studijas Vilniau kolegijos Ekonomikos fakultete.

Dalia ŽEMAITAITYTĖ

UAB „Apskaitos ir audito žinios“ ir savaitraščio „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ redakcija, buhalterė

Pamenu dar vaikystėje mėgdavau skaičiuoti ir taisyti klaidas, galbūt norėjau būti panaši į močiutę, kuri buvo pedagogė. Patiko ieškoti aritmetinių, gramatinių klaidų ir teko ne vieną draugų sąsiuvinį subraukyti raudonai. Baigusi mokyklą nežinojau kuo noriu būti, bet pabandžiau stoti į Vilniaus universitetą, tuo metu labai madingą vadybos specialybę. Įstoti nepavyko, tuomet užpildžiau prašymą studijuoti finansus Vilniaus kolegijoje. Tik Vilniaus kolegijoje supratau, kad ši specialybė, darbas mane įkvepia, galiu dienų dienas, laisvalaikiu skaičiuoti, ieškoti klaidų ir klaidžioti mokesčių labirintuose.
2004 metais Šiuolaikinio meno centre atliekant praktiką ir rašant baigiamąjį darbą, dalyvavau konkurse ir, sėkmingai praėjus kelis atrankos etapus, įsidarbinau UAB „Apskaitos ir audito žinios“ ir savaitraščio „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ redakcijos buhaltere. Tapau šios įmonės darbuotoja ir pilnaverte komandos nare. „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ – tai savaitraštis vadovams, buhalteriams ir auditoriams.
Aštuoneri metai darbo savaitraščio redakcijoje man atnešė daugybė patirties, žinių ir padėjo surasti save. Darbas redakcijoje – mano pirmasis darbas, įdomus, kūrybingas ir jame galiu realizuoti savo gebėjimus. Kiekvienais metais rengiame tradicinį „AAM aktualijų“ kalėdinį boulingo turnyrą, drauge švenčiame Buhalterių ir auditorių dieną, išbandėm kanojų-polą (kanupolą), organizuojam seminarus buhalteriams, administruoju www.aktualijos.lt svetainę.
Šiuo metu turiu du aukštojo mokslo diplomus. Pabaigusi studijas Vilniaus universitete supratau, jog didžiausią žinių lagaminą parsinešiau iš Vilniaus kolegijos, kurioje įgijau ne tik specialybės žinias, bet ir kvalifikuotų pedagogų dėka, pasiruošiau tolimesniam darbui kolektyve. Gyvenime vadovaujuosi šiuo posakiu: „Geriau žvirblis rankoje, negu briedis girioje“. Nesiblaškau, jeigu pasitaiko proga, pasinaudoju, bet prieš tai visas pasekmes ir galimybes pasveriu, kitaip tariant – apskaičiuoju.
Patariu ir skatinu mokytis Vilniaus kolegijoje, nes manau, kad tai buvo mano geriausias pasirinkimas.

Stanislav KARMYŠOV

Uždaroji akcinė gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“, išmokų administratorius

2011 m. Vilniaus kolegijoje įgijau Draudimo vadybos profesinio bakalauro laipsnį. Šiuo metu dirbu bendrovėje „Aviva Lietuva“, priklausančiai tarptautinei „Aviva“ grupei – vienai didžiausių gyvybės draudimo bei pensijų fondų grupių pasaulyje, turinčiai daugiau kaip 300 metų patirtį ilgalaikio taupymo srityje. Esu gyvybės draudimo išmokų administratorius, atsakingas už mokėjimo procesą.
Kodėl pasirinkau Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetą? Vilniaus kolegiją pasirinkau dėl čia dirbančių profesionalių ir kompetentingų dėstytojų. Šios mokymo institucijos absolventus vertina darbdaviai. Dėstytojų dėka išmokau dirbti komandoje, siekti užsibrėžto tikslo. Tapau reiklesnis sau ir veiklos rezultatams. Studijuodamas įsitikinau, kad čia studentai vertinami, kaip asmenybės, rūpinamasi jų gerove. Vilniaus kolegijoje įgytas teorines bei praktines žinias galima pagilinti fakultete įkurtose verslo praktinio mokymo firmose. Tokie studijų principai padeda perprasti studijuojamos specialybės specifiką ir ypatumus.
Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas gali pasigirti nepriekaištinga reputacija, moderniomis studijų programomis, sukaupta patirtimi ir puoselėjamomis tradicijomis.

12Monika KVEDARAITĖ

UAB „Finance property“ turto žalų ekspertė

Esu 2011 metų Vilniaus kolegijos draudimo vadybos studijų programos absolventė. Dar tebestudijuodama paskutiniais metais, po baigiamosios profesinės veiklos praktikos, pradėjau dirbti „BTA“ draudime turto ir specialiųjų rizikų žalų specialiste. Akivaizdu, jog atliekant praktiką mano žinios buvo pastebėtos ir būtent todėl gavau svajonių darbą. Po pusantrų metų mane paviliojo UAB „Finance property“, kurioje iki šiol dirbu turto žalų eksperte. UAB „Finance property“ teikia kompleksines ir dalines žalų administravimo, kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertinimo, sugadinto turto realizavimo, audito ir kitas paslaugas.
Studijų metai Vilniaus kolegijoje prabėgo neįtikėtinai greitai. Tik baigusi mokslus supratau kokios iš tiesų vertingos yra čia įgytos žinios, ir ypač praktinės, kurių studijų metu netrūko. Kaip studentė buvau aktyvi – pusę metų studijavau Suomijoje pagal LLP/Erasmus programą, dalyvavau įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Džiugu, kad kolegija suteikė galimybę realizuoti save įvairiose veiklose. Po kolegijos savo studijas tęsiu Mykolo Romerio Universitete.
Esu dėkinga Vilniaus kolegijai ir dėstytojams, kurie padėjo tvirtą pamatą mano profesinėje veikloje.

Ieva BUTKEVIČIENĖ

Compensa Life Vienna Insurance Group SE Lietuvos filialo draudimo bendrovė, gyvybės draudimo žalų administravimo specialistė

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete Draudimo vadybos studijas baigiau 2011 m. Dar studijuodama antrame kurse pasirinkau Compensa Life Vienna Insurance Group SE Lietuvos filialo draudimo bendrovę, tikslu atlikti praktiką. Bendrovėje dirbu iki šiol. Pradėjau nuo pačių paprasčiausių praktikantės darbų ir jau trečiame kurse dirbau pilną darbo dieną kaip Gyvybės draudimo Žalų administravimo specialistė. Paskaitas suderinti su darbu niekada nebuvo problema.
Vilniaus kolegiją pasirinkau neatsitiktinai, tik čia skiriamas didelis dėmesys praktikai ir ruošiami tikri specialistai, kurie paklausūs darbo rinkoje. Čia sudaromos visos sąlygos gauti maksimalų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių kiekį, nes dėsto kompetentingi ir labai reiklūs dėstytojai. Iškart po kolegijos įstojau į Vilniaus universitetą ir po dviejų metų studijų ten, galiu drąsiai teigti, kad labiau vertinu ir praktikoje naudoju Vilniaus kolegijoje įgytas žinias.
Galbūt vis dar populiaru pirmiausia stoti į universitetą, tačiau, mano nuomone, jei norite būti gerais darbuotojais ir įsitvirtinti darbo rinkoje – Vilniaus kolegija Jums tikrai padės to pasiekti, svarbiausia norėti, stengtis ir niekada nebijoti išmėginti visų Jums gyvenime siunčiamų galimybių. Sėkmės!

Irina ABAKUMOVIENĖ

UAB „GO-ERP“, vyr. finansininkė

Esu Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos 2010 m. absolventė. Ekonomikos fakultete prabėgo treji studijų metai. Tai buvo ne tik mokymosi, bet ir naujų galimybių bei iššūkių metai. Fakultete dirba puikūs dėstytojai, geri savo dalyko žinovai, geri pedagogai. Nuolat buvo jaučiama draugiška, jauki atmosfera. Studentai puikiai parengiami praktiniam darbui. Buvau grupės seniūnė, todėl įgijau ir organizacinio darbo patirties.
Būdama antrame kurse pradėjau dirbti apskaitos paslaugas teikiančioje įmonėje. Darbdaviai puikiai įvertino mano praktinio darbo įgūdžius ir po trijų mėnesių pasiūlė buhalterio asistento pareigas viename stambiausių koncernų Lietuvoje. Po dviejų metų buhalterio asistento pareigos buvo pakeistos į finansininko. Tapau atsakinga už apskaitos organizavimą, Microsoft Axapta sistemos diegimą koncerno bendrovėje bei mėnesinių finansinių ataskaitų paruošimą koncernui. Po bendrovės restruktūrizavimo buvo pakeista profesinė kryptis ir pradėtas darbas Microsoft Axapta oficialaus atstovo Lietuvoje vyr. finansininko pareigose kur ir dirbu iki šiol. Už suteiktas žinias ir galimybę siekti karjeros esu dėkinga Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto bendruomenei.

16Darius KAZAKEVIČIUS

UAB „Main Financial Solution“ auditoriaus padėjėjas

Baigdamas vidurinę mokyklą, nusprendžiau savo profesinę ateitį susieti su apskaita. Sėkmingai įstojau į Vilniaus kolegiją. Studijavau Ekonomikos fakultete buhalterinę apskaitą. Studijas baigiau 2006 m.
Kadangi jutau didelį potraukį buhalterinei apskaitai, daug savarankiškai dirbau siekdamas įgauti teorinių žinių. Baigęs du kursus, įsidarbinau apskaitos ir audito įmonėje. Darbas šioje įmonėje davė milžinišką praktinę, o kartu ir gyvenimišką patirtį. Trečiame kurse pradėjau dirbti UAB „Main Financial Solution“ ir derinti darbą su mokslais. Šioje įmonėje dirbu iki šiol. Už puikų praktinį parengimą esu dėkingas Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto dėstytojams.
Po studijų Vilniaus kolegijoje, tęsiau mokslus Vilniaus universitete. Dar studijuodamas universitete pastebėjau, kad studentai iš Vilniaus kolegijos vertinami teigiamai, daug dalykų buvo užskaitoma, net neprašant buhalterinės apskaitos studijų programos dalykų aprašų. Neabejoju, kad studijos Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete teigiamai vertinamos ir akademinėje bendruomenėje.
Buhalterinių profesinių žinių pagrindą man suteikė Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto dėstytojai. Iš savo asmeninės patirties galiu drąsiai teigti – studijos Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete yra puiki galimybė įgyti profesinio bakalauro laipsnį, kuris vertinamas ne vien darbdavių, bet ir kitų mokymo įstaigų.
Esamiems ir būsimiems Vilniaus kolegijos studentams norėčiau priminti, kad viskas priklauso nuo Jūsų pačių norų ir lūkesčių.

17Greta JAKUTYTĖ

Nordea bankas, Klientų aptarnavimo specialistė

2013 m. baigiau Bankininkystės studijų programą, Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete. Studijos kolegijoje buvo įdomios ir naudingos. Visi dėstytojai – išskirtinės asmenybės, iš kurių gavau ir žinių, ir gyvenimiškų patarimų. Daug patirties gavau dalyvaudama VPMF „VIKO Bankas“ veikloje, vėliau tikrąją baigiamąją profesinės veiklos praktiką atlikau banke Nordea. Buvo įdomu praktiškai susidurti su tuo, ką tris metus mokiausi kolegijoje. Viskas, ką išmokau studijuodama, buvo reikalinga ir naudinga dirbant. Atlikdama praktiką supratau, jog mokiausi tai, kas man iš tiesų buvo įdomu, ir kad mokoma buvo būtent to, ko iš tiesų darbe reikia, jokių nereikalingų dalykų. Pasibaigus praktikai sulaukiau pasiūlymo dirbti Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriuje, klientų aptarnavimo specialiste – buvau labai laiminga, kad mano pastangos buvo įvertintos.
Šiuo metu dirbu Nordea banke Vilniuje. Darbu esu labai patenkinta, o už įgytas žinias, patirtį ir sutiktus žmones esu dėkinga Vilniaus kolegijai.