Šiuo klausimu baigėsi 2019 m. spalio 18 d. vykusio socialinio verslo festivalio „GoSocial“, kurį organizavo Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, trečioji diskusija apie socialinį verslą. Festivalio diskusijose aktyviai dalyvavo Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos, Investicijų ir draudimo ir Verslo ekonomikos studijų programų antro kurso studentai bei Finansų studijų programos pirmo kurso studentai kartu su dėstytojomis Žana Prokopovičiene ir Dalia Prūsaitiene.
Verslo festivaliu „GoSocial“, kuris vyko menų fabrike „Loftas“, buvo siekiama studentus supažindinti su socialinių inovacijų koncepcijomis, pristatyti kūrybiškus būdus socialinėms problemoms spręsti. Renginio svečius ir dalyvius pasveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, palinkėdamas būti socialiai aktyviems. Visą dieną menų fabrike „Loftas“ buvo pristatomi Lietuvoje veikiančių socialinių verslų pranešimai, vyko mokymai, dirbtuvės. Socialinių verslų atstovai – „Textale“, „Kūrybos kampas 360“, „Laimingi mūsų namai“, „Miesto laboratorija“, „Tėviškės namai“, „Inovatorių slėnis“, „Penki pojūčiai“, „Kavos galia“, „Share the Light,“, „Pirmas blynas“, „Verslas ar menas“ – supažindino studentus su teikiamomis paslaugomis ir gaminamais produktais. Studentai galėjo dalyvauti tarptautiniuose seminaruose apie aplinkos apsaugą ir darnią plėtrą, vaikų ir šeimos socialinės įtraukties problemas, kuriuos moderavo Italijos ir Jungtinės Karalystės ekspertai, žiūrėti Nepatogaus kino filmą.
Studentai ir dėstytojai festivalio metu atrado daug puikių socialinio verslo idėjų, žiedinės ekonomikos, visuomenės darnios plėtros pavyzdžių, vaišinosi socialinių įmonių „Kavos galia“ kava ir „Pirmo blyno“ blyneliais. Kiekvienas turėjo progos pagalvoti apie socialinę atsakomybę ir socialinę integraciją.
Dėstytoja Dalia Prūsaitienė