2024 m. kovo 4–8 dienomis Ekonomikos fakultete vyko ERASMUS+ verslumo projekto „Youth, believe in yourself and become entrepreneur“ (Jaunime, tikėk savimi ir tapsi verslininku!). YOU-CAN-BE! projekto mokymai, skirti jauniesiems antrepreneriams, turintiems savo socialinio verslo idėjų. Mokymus organizavo Ekonomikos fakulteto projektų vadovė Daiva Kelpšaitė ir Vilniaus kolegijos „Simulith“ verslo konsultantas Marius Ignatonis. Projektą vykdo partneriai iš 5 šalių: projekto koordinatoriai – Fondation Apprentis d‘Auteuil (Prancūzija); Vilniaus kolegija (Lietuva); Znanje na djelu (Kroatija); Organization of Social Innovation „ARNO“ (Šiaurės Makedonija) ir Asociatia Scola De Valori (Rumunija).
„Dvidešimt penki jaunuoliai iš penkių šalių domėjosi Lietuvos socialiniais verslais, jiems buvo pristatyti partnerių sukurti intelektiniai produktai: vadovas skirtas antepreneriams (Handbook), verslininkų mentorystės žinioms ir įgūdžiams pagilinti skirta mentorystės programa (Mentorship program). Šioje metodinėje priemonėje supažindinama su mentorystės esme ir jos nauda“, – pasakoja D. Kelpšaitė.
Praktikumų metu buvo suformuotos penkios komandos, kurios drauge kūrė verslo idėjas. Jaunieji verslininkai lankėsi socialinio verslo įmonėje „Verslas ar menas“ („Taško istorija“), kuri leidžia knygas neregiams vaikams, bei vykdė edukacinius užsiėmimus: dalyviai užrištomis akimis bandė surasti paveiksliukus objektuose, „tamsos kambaryje“ lietė ir analizavo neregių sukurtus paveikslus. Projekto dalyviai pietavo socialiniuose restoranuose: „Mano guru“, kuriame dirba buvę kaliniai, žmonės turėję priklausomybių; „Pirmas blynas“, kuriame dirba asmenys su įvairiomis negaliomis – su dauno sindromu, su cerebriniu paralyžiumi ir kt.
Kovo 7 d. paskaitą vedė sėkmingas verslininkas UAB „Sėkmės sprendimai“ direktorius Vismantas Satkauskas. Paskaitos tema – „Verslo galimybės ir socialinis verslumas, inovacijos, aplinkosaugos problemos, socialiai pažeidžiami žmonės, ES finansavimas“ (Business opportunities and social entrepreneurship, innovations, environmental issues, socially vulnerable people, EU funding). V. Satkauskas pabrėžė, kad motyvacija žmogaus gyvenime yra labai svarbi, nes padeda pajusti savo veiklos prasmę, o dirbdamas mėgstamą darbą esi žymiai efektyvesnis sau ir aplinkiniams. V. Satkauskas ragino projekto dalyvius būtinai pamėginti kurti savo verslą.
Kovo 8 dieną paskelbti geriausios verslo idėjos nugalėtojai – įteikti vertingai prizai ir sertifikatai.
Esame labai dėkingi partneriams už bendradarbiavimą ir sėkmingai įgyvendintas projekto veiklas