2025 m. balandžio 16 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas tapo tarptautiniu studentų mokslo centru – čia vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Ekonomika. Verslas. Vadyba. 2025“. Renginys subūrė daugiau nei 30 pranešėjų, iš kurių net 15-ka iš užsienio aukštųjų mokyklų: Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos ir Izraelio. Konferencija išsiskyrė temų įvairove, tarptautiškumu ir studentų gebėjimu aktualiai pažvelgti į ekonomikos, verslo ir vadybos procesus.
Konferenciją iškilmingai atidarė fakulteto dekanė dr. Aušra Liučvaitienė ir fakulteto mokslo projektų vadovė dr. Giedrė Lapinskienė. Jos akcentavo, kad šiandieninė globali realybė reikalauja ne tik teorinių žinių, bet ir gebėjimo mąstyti strategiškai, tarpdisciplininiu pagrindu. Tokios konferencijos yra puiki terpė šiems įgūdžiams lavinti.
„Mes neturime kitos planetos“ – klimato žinia iš Lietuvos banko
Konferencijos atidarymo pagrindinis pranešimas buvo skirtas vienai aktualiausių temų – klimato kaitai ir jos sąsajoms su ekonomika bei finansais. Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo patarėjas, Klimato kaitos centro vadovas dr. Tomas Garbaravičius atidarė konferenciją ir pasidalijo įžvalgomis, kodėl klimato politika tampa kertiniu klausimu centriniams bankams. Jis pabrėžė būtinybę turėti patikimus, kokybiškus aplinkosauginius duomenis, kad būtų galima priimti ilgalaikius ir atsakingus ekonominius sprendimus. Pranešėjas pristatė Lietuvos banko sukurtą virtualią socialinės reklamos kampaniją, kurioje vaizduojama moneta su iškaltu sakiniu: „Mes neturime planetos B“. Ši žinutė tapo metafora visai konferencijai – kvietimu galvoti ne tik apie augimą, bet ir apie atsakomybę.
Temų spektras – nuo dirbtinio intelekto iki tvarių investicijų
Studentai savo pranešimuose analizavo dirbtinio intelekto taikymus švietime, technologijų vaidmenį ekonomikos augime, skaitmeninių gebėjimų įtaką užimtumui, ESG kriterijų poveikį investicijoms bei inovatyvius verslo modelius, padedančius kurti socialiai atsakingą ekonomiką.
Buvo nagrinėjamos ir šiuolaikinės problemos, tokios, kaip socialinių tinklų įtaka vartotojų elgsenai, mikroprocesorių pramonės konkurencija ar spalvų interpretavimo ribotumai vartotojams su spalvų aklumu. Visa tai liudija apie gilėjantį studentų akademinį smalsumą ir gebėjimą taikyti mokslo metodus sprendžiant praktines problemas.
Dalyvių įvairovė – konferencijos stiprybė
Konferencijoje dalyvavo studentai iš Vilniaus kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Cracow University of Economics (Lenkija), Caucasus University (Sakartvelas), State Tax University (Ukraina), Azrieli Academic College of Engineering (Izraelis). Toks tarpdisciplininis ir tarptautinis kontekstas suteikė galimybę palyginti požiūrius, ugdyti kritinį mąstymą bei plėsti akademines perspektyvas.
Konferenciją vainikavo apibendrinimas ir padėkos, kurias išsakė dr. Giedrė Lapinskienė. Renginys dar kartą įrodė – jaunoji karta turi ne tik žinių, bet ir drąsos kurti pažangius sprendimus bei formuoti tvaresnę ekonominę ateitį.