SMART START 2022: PASIMATYMAS SU DARBDAVIU PAVYKO!

Tradicinė VIKO Ekonomikos fakulteto karjeros mugė SMART START pritraukė kelis šimtus studentų į pasimatymą su rinkos stipriausiais Lietuvoje. „Dabar jau žinau, kas mano CV gerai ir ką verta taisyti, gavau kokybišką grįžtamąjį ryšį“, – pasakoja Finansų krypties studentas Paulius Vinkevičius.

Trylika draudimo, bankininkystės, finansinsių, paslaugų apskaitos ir siuntų įmonių potencialiems kolegoms suteikė žinių, kokios jų stipriosios ir taisytinos pusės ieškant darbo. „Tai jau ketvirtasis SMART START, todėl žinome, kad mūsų fakulteto studentai sėkmingai randa praktikos vietas, kuriose gauna pasiūlymų likti ilgam. Įmonės džiaugiasi, kad tokiu būdu plečia profesionalų būrį, nes darbuotojų paieškos šiais laikais kelia daug iššūkių verslui“, – pasakoja VIKO Ekonomikos fakulteto dekanė Aušra Liučvaitienė.
Pasak mugės svečių ir pranešėjų, šių dienų realijos veda darbdavį pas potencialų darbuotoją, nes pastebimas didelis profesionalų trūkumas. Pranešimų auditorijose dažnai skambėjo klausimas: „Kaip Jūs renkatės vietą, kurioje norite dirbti?“. Studentai pasidalino atsakymais, kuriuose sutapo esminė žinia darbdaviams: „Patrauklus atlyginimas yra gerai, bet svarbiausia darbe jaustis saugiai, turėti galimybių derinti hibridinį darbo modelį, gauti iš darbdavio mentorystės patarimų.“

SMART START 2022 mugėje dalyvavo: UAB AUDIFINA, UAB Girteka Logistics, BTA Baltic insurance company, UAB Norian Accounting, AmerisourceBergen (…), ADB Compensa Vienna Insurance Group, AB SEB, Western Union, MSC Lithuania, AB Šiaulių bankas, Aon Baltic, UAB Ernst&Young, AB Swedbank.

Pranešimuose buvo svarstomos šių dienų aktualijos, kurios itin svarbios VIKO Ekonomikos fakulteto studentams darbinantis, o patekus į įmonę – išlikti ilgiau nei tris bandomuosius mėnesius.

MCKESSON BUSINESS SERVICES LITHUANIA
Pavadinimas: It’s a match!
Anonsas: Taip, taip taip.. Visi jaunystėje turime norą būti neįsipareigoję, keisti partnerius kaip kojines, nesukti sau galvos apie ateitį ir gyventi šia akimirka. BET… Ateina laikas, kai staiga viskas pasikeičia, kai sutinki tą vienintelį…

AMERISOURCEBERGEN
Anonsas: Darbui skiriame per didelę savo gyvenimo dalį, kad jame būtume nelaimingi. Rinkis darbą sau, o ne savo priešui. Neklausyk mamos, bet išmok skaityti ženklus.

NBFC (Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras)
Anonsas: Septyni iš dešimties Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre praktiką atlikusių Vilniaus kolegijos studentų liko tęsti karjerą šioje institucijoje. Itin aukštą šiemet pasirinkusiųjų darbą NBFC rodiklį, kaip sako patys praktikantai, nulėmė galimybė įpusėjus praktikai įsidarbinti NBFC, derinant darbą su mokslų praktikos užduotimis, taip pat mišraus (nuotolinio ir biure) darbo pobūdis bei praktikos kuratorės profesionali pagalba.

GRANT THORNTON BALTIC
Pavadinimas: Apskaitos procesų architektūra;
Anonsas: Pandeminio laikotarpio turbulencija sustiprinta nuolatine įtampa dėl karo Ukrainoje ir verslo pastangos pasivyti skaitmeninės transformacijos tempus sukūrė labai palankią atmosferą įmonėms susifokusuoti į operatyvinių problemų „gaisrų gesinimo“ procesus ir visai palikti nuošalyje strateginio judėjimo kryptis, kuriose finansų valdymo organizavimas yra vienas kertinių elementų. Kviečiu organizacijų vadovus globaliai, įmonės mastu organizuoti apskaitos procesų valdymą ir iš to netgi išpešti nemažai naudos.

NORIAN ACCOUNTING
Pavadinimas: Nuo mažų patobulinimų – iki automatizavimo apskaitos įmonėje
Anonsas: Ar robotai pakeis darbuotojus? Kokios yra apskaitininko profesijos ateities perspektyvos? Kokių kompetencijų reikia dirbant apskaitos įmonėje?

GIRTEKA LOGISTICS
Pavadinimas: Kaip pasiruošti sėkmingam darbo pokalbiui?

Anonsas: „Girtekos“ Žmonių ir organizacijos kultūros profesionalės pasidalino darbo pokalbio tips & tricks. Žmonių ir organizacijos kultūros veiklos atstovės, per savo darbo patirtį atlikusios šimtus darbo pokalbių ir atvėrusios karjeros kelią ne vienam talentui, pasidalino esminėmis klaidomis ir principais, kuriuos žinant – gera vieta garantuota.

AUDIFINA
Kaip tapti Audifiniečiu?

COMPENSA VIENNA INSURANCE GROUP
Atstovai papasakojo, kaip mūsų požiūris, vertybės ir elgesys įtakoja rezultatą.

WESTERN UNION
Anonsas: Geras laiko planavimas ir jo taikymas apskaitoje nėra susijęs su užduočių skaičiumi, kurias galite atlikti per dieną. Laiko planavimas – darbo supaprastinimas, efektyvinimas bei užduočių prioritizavimas per griežtai nustatytą terminą.

AON BALTIC
Pavadinimas: Draudimas, wth…?
Pranešėjas: Linas Pikšrys, Aon specializuotų rizikų grupės vadovas
Anonsas: Papasakojo, kokios yra karjeros galimybės draudime ir kaip draudimas susijęs su technologijų pasauliu?