2021 m. spalio 27 d. Ekonomikos fakultete įvyko jau tradiciniu tapęs renginys „SMART START“. Šis renginys dedikuotas: įmonėms, organizacijoms, siekiančioms pristatyti save ir pritraukti talentus, t. y. rasti gabiausius praktikantus ir darbuotojus savo įstaigai; studentams, besidomintiems ateities darbo rinkos tendencijomis ir norintiems susirasti praktikos ar darbo vietą, susitarti dėl baigiamojo darbo temos, išgirsti ekspertų pranešimus. Pandemija paveikė daugybės žmonių požiūrį į darbą, karjerą, tačiau per šį sudėtingą laikotarpį tiek verslui, tiek talentams atsivėrė ir daug naujų durų – suklestėjo internetinė prekyba ir išaugo klientų aptarnavimo nuotoliniu būdu specialistų poreikis, užsimezgė daug naujų veiklos sričių, kuriose jaunimas gali pradėti realizuoti savo verslo idėjas. Motyvuotiems, išradingiems jaunuoliams, ištroškusiems naujų patirčių, atsiveria dar daugiau galimybių. „SMART START“ – tavo, studente, galimybė pažinti ateities profesiją ir susipažinti su įvairių sričių specialistais!
Renginį „SMART START`2021“ pradėjusi fakulteto dekanė dr. Aušra Liučvaitienė sveikino susirinkusius, pasidžiaugė gausiu būriu dalyvių, studentams linkėjo atrasti sau tinkamiausią karjeros kelią, užmegzti pažintis.
Po renginio atidarymo, gausus būrys studentų bendravo su pažangą ir lyderystę demonstruojančių bei sparčiai augančių įmonių atstovais, kurie su studentais dalinosi įžvalgomis apie karjerą ir svarbius gyvenimo sprendimus, studentams teikė pasiūlymus atlikti praktiką bei įsidarbinti. Rinkdamiesi jaunus būsimus specialistus darbdaviai labiausiai vertina pagrindines kompetencijas: gerus bendravimo įgūdžius, lyderystę, gebėjimą dirbti komandoje, gebėjimą greitai mokytis, lankstumą arba, kitaip tariant, gebėjimą greitai ir efektyviai prisitaikyti nuolat kintančioje aplinkoje. Išaiškėjo, kad renkasi ne tik darbdaviai, bet ir darbuotojai/būsimieji darbuotojai. Darbdavio įvaizdis, reputacija, kultūra, kuria gyvena įmonės darbuotojai, natūraliai skleisdami žinią savo aplinkoje ir rinkoje – visa tai įgyja vis didesnį svorį, nes dauguma kandidatų nori būti organizacijos dalimi, susitapatinti su ja ir jausti savo darbo prasmę. Fakulteto dėstytojai studentus – jaunuosius talentus, ragino nebijoti klausti ir ieškoti informacijos, bendrauti su „SMART START“ dalyvaujančių įstaigų profesionalais, karjeros konsultantais – plėsti akiratį ir nepamiršti, kad sėkmingos karjeros receptą kuriame patys ir tik patys esame slaptasis savo karjeros ingredientas. Bet kokia patirtis, ar tai būtų savanorystė, darbas prie kompiuterio, privalomosios praktikos, mokamos ar neapmokamos praktikos, yra vertinga. Visa tai kiekvienam gali padėti suprasti, ką gyvenime tikrai mėgstate ir norime daryti, kaip veikia skirtingos organizacijos, kuo skiriasi bendravimas, kokie bendrieji įgūdžiai šiandien reikalingi darbdaviui. Lyderio kelias – suprasti pokyčius ir tapti jų dalimi. Kai žinai, ką nori veikti gyvenime, įsidarbinti ir atrasti sau patinkančią veiklą yra žymiai paprasčiau.
Po asmeninių susitikimų šurmuliuojančiame „SMART START“ renginyje, studentų laukė gausybė paskaitų – atvykę į renginį socialiniai partneriai skaitė pranešimus labai skirtingomis, įdomiomis ir aktualiomis temomis. Pranešėjai iš „Citadele“ banko, Grant Thorton Baltic UAB, Norian Accounting, UAB, HEADEX Group, Western Union, UAB „Audifina“, Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro (NBFC), ADB Compensa Vienna Insurance group, AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje, ERGO Insurance SE Lietuvos filialo, AB Swedbank, AB Neo Finance, UAB World Courier Lithuania, UAB Girteka Logistics, Intrum GBS, UAB Finance United, UAB Ekobazė pristatė ir savo darbines veiklas, naujausias rinkos tendencijas bei patarė studentams, kaip pradėti savo karjerą, kokiais pagrindiniais principais vadovautis.
Dėkojame renginyje dalyvavusiems socialiniams partneriams už žinias bei patarimus!