Tradicinė VIKO Ekonomikos fakulteto verslo kontaktų ir karjeros mugė SMART START šiais metais spalio 25 d., trečiadienį, nuo 10.00 val. pakvies įtakingiausias finansų sektoriaus bendroves ir studentus užmegzti pažinčių tinklą, pasaulyje populiariai vadinamą – networking‘u.

„Smagu pranešti, kad penktasis SMART START vyks net kelias dienas. Pirmadienį ir antradienį, spalio 23–24 dienomis, mūsų studentai galės išklausyti įmonių pranešimus apie naujausias tendencijas ekonomikos, finansų, bankų, draudimo ir apskaitos sektoriuose, įsigilinti į naujoves, patreniruoti neformalaus prisistatymo ir trumpojo pokalbio žanre, kuris yra pagrindinis būdas „nupinti“ savo karjeros pažinčių tinklą“, – pasakoja Ekonomikos fakulteto dekanė dr. Aušra Liučvaitienė.

Trečiadienį, spalio 25 d., aktų salėje įvyks verslo kontaktų ir karjeros mugė, kurios metu studentai kviečiami patestuoti praktiškai savo networking‘o įgūdžius. Kaip tai padaryti?
„Siūlome tris būdus prieiti prie pranešėjų ir profesionalų, kurie lauks prie savo kompanijų stendų: pirmas – pradėti neformalų pokalbį, kurio metu parodysite, kad žinote apie kiekvieną mugės verslą, antras – užduosite originalų klausimą, trečias – ištiesite ranką ir paduosite savo popierinę vizitinę kortelę, kurioje bus nurodyti jūsų duomenys su asmeniniu gebėjimu ir šūkiu, arba pasiūlysite ją nuskenuoti (virtuali vizitinė kortelė). Paruoštuką networking‘ui rasite šio teksto pabaigoje“ – pristato fakulteto prodekanė Rita Martišienė.
Pranešimus skaitys ir mugėje dalyvaus šios įmonės: Cencora, Norian Accounting, Swedbank, Wordline, Šiaulių bankas, BTA Baltic Insurance Company, Girteka Group, Draudimas.lt (AON Baltic), Dana Lithuania, Compensa Vienna Insurance Group, Audifina, UADBB Socialinės garantijos, Allianz Lietuva, Nacionalinių bendrųjų funkcijų centras, Ernst & Young Baltic, SEB bankas, Grant Thornton Baltic.

PARUOŠTUKAS

Tu gali pradėti neformalų pokalbį tokiais būdais:

  • Mane suintrigavo, kaip keitėsi Jūsų kompanijos apyvarta – kas lėmė tokį šuolį?
  • Pastebėjau, kad bendrovė atnaujino įvaizdį, logotipus. Ar tai pakeitė finansinius rodiklius?
  • Pats esu Jūsų kompanijos klientas/darbuotojas, mane labiausiai žavi ….. Kas sugalvojo šią idėją?

Tokie ir panašūs klausimai parodo, kad Jūs skyrėte laiko pasiruošimui, išgryninote kas Jus domina.
Pokalbio pradžioje ar pabaigoje siūlome pasakyti įsimenantį faktą, talentą, gebėjimą ar savybę apie save ir palikti popierinę ar virtualią vizitinę.
Tai galėtų skambėti taip:

  • Suprantu, kad sutinkate labai daug žmonių, todėl mane kviečiu atsiminti kaip studentą numeris vienas, mokantį patikėtas užduotis atlikti nurodytu laiku.
  • Stebėdamas Jūsų kompaniją pamačiau, kad ten dirba aktyvūs žmonės, aš pats ne tik puikiai „gaudausi“ investicijose, savo atkaklumą treniruoju krepšinio komandoje, kur labai svarbu būti unikaliu bei girdėti komandos kolegą.
  • Mano mama kadaise dirbo Jūsų įmonėje, jaučiu, kad galėčiau tęsti šeimos tradiciją, nes paveldėjau stropumą ir nuoseklumą net labai chaotiškose ataskaitose.

Kas turi būti virtualioje ar popierinėje vizitinėje:
Vardas Pavardė
Studijų programa, kursas
Kompetencijos: mokėjimas dirbti X programa, profesinio elgesio savybė arba talentas.

Kitoje pusėje būtų idealu, kad įrašytumėte savo šūkį, frazę, kuri yra Jūsų kelrodė žvaigždė.
Nurodytumėte el. paštą.

Internete rasite daug pavyzdžių, formų ir patarimų. Jei pasinaudosite šia repeticija, išmoksite pagrindinio įgūdžio, kuris garantuoja sėkmę susipažįstant ir bendraujant.
Tikime, kad po penkių, dešimties ar penkiolikos bandymų pajusite, kaip tapti tuo, kurį būtinai ATSIMINS ir pakvies į darbo pokalbį.