2019 m. lapkričio paskutinę savaitę – lapkričio 25–28 d. – Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete vyko metų renginys – „Ekonomistų savaitė`2019“. Pirmadienio rytą pradėjome renginio atidarymu, kuriame dekanė dr. Aušra Liučvaitienė pasveikino fakulteto bendruomenę skatindama visus aktyviai dalyvauti ir pasisemti gerų emocijų, buvo išplatinta „Ekonomistų savaitės`2019“ programa, susipažinta su komandomis, kurių nariai – visų fakulteto studijų programų studentai. Pirmąją dieną dalyvių laukė ne tik linksmybės, bet ir darbas – ekonominės bei rinkodaros užduotys. Nors užduotys buvo tikrai nelengvos, visi dalyviai įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti ir pasirodė puikiai. Pagilinti ekonomines ir užsienio kalbų žinias studentai galėjo dalyvaudami kolegų iš Ukrainos paskaitose: dr. Inna Khorvak anglų kalba pasakojo apie regioninės plėtros variklius ir sėkmingo startuolio paslaptis, o dr. Sergiy Lukin rusų kalba skaitė paskaitas tarpininkavimo ir konfliktų sprendimo bei socialinių ir ekonominių pokyčių valdymo aspektų temomis.
Ekonomistų savaitė buvo gausi susitikimais. Į Ekonomistų savaitės renginius atvyko: Lietuvos Respublikos Seimo narė Rasa Budbergytė, Europarlamentarės Aušros Maldeikienės padėjėja Alvyda Eigminienė, Laurynas Bagdonas, departamento vadovas iš Danske Bank, atstovės iš įmonės Cognizant. Viešnios – Rasa Budbergytė ir Alvyda Eigminienė – skaitė paskaitas, dalijosi savo patirtimis, pasakojo apie kompromisų meną, toleranciją, apie verslo vystymą; Laurynas Bagdonas iš Danske Bank pasakojo apie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo tendencijas ir teisinio reguliavimo raidą pastaruoju dešimtmečiu; įmonės Cognizant atstovės dalinosi savo patirtimi ir patarimais apie atsakingą įmonės poveikį aplinkai bei visuomenei, apie socialinės atsakomybės plėtojimą. Pastarasis susitikimas glaudžiai derėjo su fakulteto bendruomenės organizuota Gerumo muge, kurios tikslas padėti BĮ Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų-pagalbos centrui „Šeimos slėnis“ sukurti Kalėdas mažiesiems.
Studentų komandos visą savaitę neturėjo laiko atsikvėpti – per kelias dienas studentai turėjo pademonstruoti ne tik ekonominius, bet ir kūrybinius bei komunikacinius gebėjimus, t. y. sukurti fakulteto studijų programos ar studentiškos veiklos reklamą „Kodėl man gera čia…“, kviesti visus užsukti į fakulteto imitacines bendroves „VIKO Bankas“ ir „VIKO Drauda“, fiksuoti įspūdžius ir juos pristatyti. Fakulteto Studentų atstovybė organizavo konkursą „Protų kovos“, kuriame komandos galėjo pademonstruoti ir bendrojo išsilavinimo žinias.
Ekonomistų savaitės uždaryme dalyvavo Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų-pagalbos centro „Šeimos slėnis“ direktorė Renata Rimdžiuvienė, kuriai buvo įteiktos Gerumo mugėje surinktos lėšos. Renginį vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurioje nugalėtojus sveikino ir prizus įteikė Ekonomikos fakulteto dekanė dr. Aušra Liučvaitienė. Nugalėtojų vardą iškovojo komanda „Rublis“, tačiau pralaimėjusių nebuvo, visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Džiaugiamės Ekonomistų savaitės komandų iniciatyvomis, pergalėmis ir apdovanojimais! Dėkojame fakulteto bendruomenės nariams, kurie organizavo, dalyvavo Ekonomistų savaitės renginiuose, aukojo Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų-pagalbos centrui „Šeimos slėnis“, gelbėjo įvairiose nenumatytose situacijose, šefavo atvykusius svečius! Iki susitikimo kitų metų Ekonomistų savaitės renginiuose.

Rinkodaros ir komunikacijos vadybininkė Gabrielė Gurčiūtė