2019 m. gegužės 17 d. Ekonomikos fakulteto 40-tą auditoriją „okupavo“ Vilniaus gimnazijų II–IV klasių mokiniai, atvykę į Jaunojo ekonomisto klubo (JEK) surengtą 4-ąjį protų mūšį „Apie ekonomiką tik tai, kas įdomu ir naudinga“. Auditorijoje 10 komandų iš 7 gimnazijų susibūrė į ratelius ir susėdę laukė renginio pradžios. Palaimintojo Teofilio Matulionio ir Vilniaus Salininkų gimnazijų moksleiviai dalyvavo visuose ankstesniuose protų mūšiuose organizuotuose fakultete, Vilniaus Minties ir Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijų moksleiviai atvyko antrą kartą, o Vilniaus Žvėryno, Vilniaus Vasilijaus Kačalovo ir Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijų moksleiviai buvo naujokai, tačiau jautėsi drąsiai ir, kaip paaiškėjo vėliau, pasirodė puikiai.
Konkurso dalyvius pasveikino Ekonomikos fakulteto dekanė dr. Aušra Liučvaitienė. Renginį vedė Finansų studijų programos absolventė Rita Mastianec. Studentai Karolis Vasiliauskas ir Daniel Rakalovič prižiūrėjo tvarką didžiulėje auditorijoje, o Ana Plotnikova padėjo skaičiuoti balus.
Prieš konkursą vyko linksmi komandiniai žaidimai, kuriuos žaisdami mokiniai ir ant grindų pasivoliojo. Po jų JEK kuratorė Sigita Valentukevičienė paaiškino protų mūšio taisykles ir prasidėjo varžybos. Susikaupimą ir nerimą keitė juokas ir plojimai, renginio vedėjai paskelbus teisingus atsakymus. Mokiniai pokštavo ir džiaugėsi, kad atsakė teisingai į daugumą klausimų. Kol konkurso komisija skaičiavo balus, Karolis Vasiliauskas papasakojo apie Vilniaus kolegiją, Ekonomikos fakultetą, fakultete vykdomas studijų programas bei studentų laisvalaikį.
Susumavus protų mūšio rezultatus, paskelbti nugalėtojai. Sveikiname ir labai džiaugiamės Palaimintojo Teofilio Matulionio gimnazijos mokinių pasirodymu – jie laimėjo I-ąją ir II-ąją vietas. III-oji vieta atiteko Vilniaus Vasilijaus Kačalovo gimnazijos mokiniams. Kiekvienas protų mūšio dalyvis – moksleivis, ir komandų kuratoriai – ekonomikos mokytojai, gavo Ekonomikos fakulteto pažymėjimus ir dovanėles. Prizininkams buvo įteiktos saldžios dovanos – po didelę pakuotę saldainių, o I-osios vietos laimėtojams dar ir po taurę spurgyčių kiekvienam.
Dėkojame dalyviams už aktyvumą, gerą nuotaiką ir sakome iki pasimatymo jubiliejiniame penktajame protų mūšyje.

JEK kuratorė Sigita Valentukevičienė