Ekonomikos fakulteto Bankininkystės studijų programos studentės: Rusnė Dapkutė, Dovilė Kavaliauskaitė, Viktorija Borisevič, Solvita Ežerskytė, Akvilė Kančauskaitė, Aelita Urbonaitė ir Beatričė Mitul, baigė kelių dienų (2024 m. birželio 3–7 d.) kursą ir jau žino, kaip alternatyvūs finansai veikia pasaulinėse rinkose ir kaip praktiškai panaudoti piniginius resursus bei technologijas tarptautinėje aplinkoje.
Pasak antrakursės bankininkės Solvitos Ežerskytės, šis Erasmus+ BIP paliko labai daug įspūdžių ir gerų emocijų. „Atvykus pirmą dieną į Kazimiero Didžiojo universitetą (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) Teisės ir ekonomikos fakultetą, kuriame vyko visi užsiėmimai, buvome suskirstyti į grupeles po 4–5 žmones iš skirtingų šalių: Lietuvos, Lenkijos, Kroatijos ir Graikijos. Daugelis dalyvių buvo labai draugiški ir komunikabilūs“. Studentai buvo supažindinti su daugybe skirtingų alternatyvių finansų sektorių pavyzdžių ir galėjo palyginti skirtingas sistemas, produktus, paslaugas, platformas ir suprasti esminius skirtumus.
„Kelionė į Lenkiją išvargino, tačiau Bydgoščiaus (Bydgoszcz) miestas atpirko visus lūkesčius. Kiekvienas rytas Universitete prasidėjo nuo stalo su pyragais, vaisiais ir kitais skanumynais. Taip pat, buvome muilo ir purvo muziejuje, kur galėjome pasidaryti grožio priemonę sau. Antradienį atvyko fotografas ir pasidarėme labai linksmų nuotraukų. Trečiadienį vykome į Torūnę, ten turėjome ekskursiją po miestą ir gaminome imbierinius sausainius. Taip pat, teko klausytis kitų šalių dėstytojų paskaitų ir svečių, kurie vedė „workshop’us“. Likusias dienas rengėme pristatymus su burtų keliu ištrauktomis temomis, kuriuos pristatėme penktadienį. Džiugu buvo, jog Universitetas buvo ne taip toli nuo bendrabučio“, – įspūdžiais dalinasi studentė Solvita.
Projekto metu studentai buvo supažindinti, kaip alternatyvūs finansai naudojami tarptautinėje prekyboje. Dirbtuvių metu buvo lavinami studentų kognityviniai, kritiniai ir intelektiniai gebėjimai. Daug dėmesio buvo skiriama tobulinti tarpasmeninius įgūdžius, reikalingus bendravimui realiame verslo ir finansų pasaulyje. Mokymų programą sudarė trumpos įvadinės paskaitos, vaizdo įrašai, pavyzdžiai, diskusijos klasėje, grupinės atvejų analizės, seminarai, grupiniai pristatymai ir projektai.