Ekonomikos fakulteto Bankininkystės studijų programos studentai buvo paskelbti konkurso nugalėtojais ir 2024 m. gegužės 14 d. kartu su dėstytoja Dalia Prūsaitiene pakviesti į Lietuvos Respublikos centrinį banką – Lietuvos banką – susitikti su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi bei savo akimis pamatyti Lietuvos banką iš vidaus.
„Smagu, kad Bankininkystės studijų programos I ir II kurso studentai aktyviai dalyvavo Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro konkurse Pasaulinei pinigų savaitei paminėti. Konkursas vyko žaidžiant strateginį stalo žaidimą „Sukčių voratinklis“, kuriame buvo pateikiamos skirtingos sukčiavimo istorijos, kurios lavino atsparumo sukčiavimui įgūdžius. Kartu su žaidimu buvo pateikiama informacija bei patarimai, kaip neužkibti ant sukčių kabliuko, kokių sukčiavimo atvejų pasitaiko, ką daryti, jei pakliūni į sukčių pinkles“, – pasakoja Bankininkystės katedros vedėja Gitana Mečėjienė.
Susitikimas su tokio aukšto rango vadovu, kaip Gediminas Šimkus, studentams paliko neišdildomą įspūdį. Lietuvos banko valdybos pirmininkas studentams pristatė Lietuvos banko misiją ir pakvietė dalyvauti diskusijoje apie ekonomikos perspektyvas, palūkanų normų poveikį ekonomikos vystymuisi. „Diskutavome apie skaitmeninio euro perspektyvas, nes ši tema šiandien yra itin aktuali. Studentus įtraukė Valdybos pirmininko pasakojimas apie jo karjerą banke. Studentai susipažino su banko pastato istorija Prezidento Smetonos ir sovietmečio periodu. Labiausiai studentus nustebino galimybė pasėdėti Lietuvos banko valdybos narių vietose posėdžių salėje, kurioje sprendžiami svarbūs klausimai ir priimami atsakingi sprendimai“, – įspūdžiais dalinasi lektorė Dalia Prūsaitienė.

Lektorė Dalia Prūsaitienė