Tokia tema, lapkričio 8 d. Verslo ekonomikos trečiakursiams paskaitą skaitė UAB „Verslo sprendimai“ direktorius Vismantas Satkauskas. Lektoriaus nuomone, prieš pradedant verslą reikėtų atsakyti į šiuos klausimus: ar pakankamai išmanau dalykinę sritį ir gebėsiu savarankiškai užtikrinti paslaugų kokybę? Ar man bus reikalinga pagalba? Kaip rasiu klientus? Ar identifikavau tikslinį segmentą? Ar įvertinau konkurenciją veiklos srityje? Kaip ieškosiu darbuotojų ir juos motyvuosiu? Ar gebėsiu parduoti paslaugas už rinkos kainą? Ar gebėsiu užtikrinti pakankamai mažas sąnaudas?
Pradedant verslą dažniausiai susiduriama su įprastomis problemomis – žinių ir pinigų stygiumi. Lektoriaus nuomone, pirmiausia verta kreiptis į savivaldybę. Ji gali kompensuoti įmonės steigimo, internetinės svetainės kūrimo, dalyvavimo parodose, naujų darbo vietų steigimo ir panašias išlaidas. Kai jaunam verslui (iki 1 metų) trūksta lėšų įrangai, kompiuteriams, patalpoms įsigyti ar kitiems tikslams galima kreiptis į Lietuvos kredito unijas. Kredito unijos teikia lengvatines paskolas iki 25 000 eurų, tačiau joms reikia pateikti nesudėtingą verslo planą. Net jei paskolos gavėjas neturi pakankamo užstato, kredito unija kreipiasi į organizaciją „Invega“, kad ji suteiktų individualią garantiją.
Nuoširdžiai dėkojame pranešėjui už turiningą paskaitą, o Ekonomikos fakulteto studentams linkime nebijoti mąstyti plačiai, siekti aukštų tikslų ir sukurti ne tik pelningus, bet ir socialiai atsakingus verslus!