2022 m. kovo 31 d. turėjome galimybę mokytis iš geriausiųjų – Artūras Laskauskas, Manager.LT Akademija lektorius, verslo retorikos konsultantas, turintis 20 metų tarptautinės patirties profesionalioje žurnalistikoje, 12 metų dėstytojo praktikos Vilniaus universitete, 8 metus patirties reklamos agentūroje dalijosi savo patirtimi seminare „Ko galima pasimokyti iš prezentacijų profesionalų?“.
Prezentacijų ekspertas teigia, jog gebėjimas aiškiai perteikti informaciją – itin svarbus beveik kiekviename profesiniame lauke. Dažnai jis ženkliai lemia ne tik sėkmingą karjerą, bet ir solidų atlyginimą. Moksleiviai kurti įtraukiančias prezentacijas pradeda jau mokyklose. Deja, šiam gebėjimui lavinti dažnai skiriamas nepakankamai didelis dėmesys, todėl daugybę klaidų daro ir moksleiviai, ir mokytojai, ir aukščiausius postus užimantys įmonių vadovai.
A. Laskauskas įvardijo pagrindines klaidas, kurias daro prezentacijų kūrėjai: Ruošiamasi nepakankamai – „Esminė priežastis, dėl kurios prezentacijos žlunga dažniausiai – prezentacija ruošiama paskutinę minutę. Net kurdami daug lemiančias prezentacijas, 75 proc. vadovų skiria mažiau negu 2 valandas. Tikėtis, kad praslysi improvizuodamas – lyg tikėtis per ploną ledą pereiti į kitą upės krantą, nors matei, kaip daugybė žmonių ant to paties ledo jau įlūžo“. Pranešėjui nerūpi klausytojai – „Devyniems iš dešimties prezentuotojų visiškai nerūpi jų klausytojai, ar jiems bus aišku. Nerūpi, ar klausytojai gerai matys ir girdės, galų gale, ar jiems bus įdomu“. Anot eksperto tyrimų duomenimis, mažų mažiausiai 47 proc. visų prezentacijų yra nuobodžios ir neveiksmingos. Skirtingose šalyse darytose apklausose šis skaičius siekia net 84 proc. Padėvėtų skaidrių naudojimas – „Statistika verslo pasaulyje nedžiugina: tik 1 iš 5 prezentacijų yra kuriama „nuo nulio“. Net 79 proc. jų – sulipdytos iš anksčiau panaudotų skaidrių. Tai tas pats, kaip garbingiems svečiams vietoj šviežio maisto pašildyti likučių iš trijų puodų, stovinčių nuo praėjusios savaitės“, – sako A. Laskauskas.
Džiaugiamės bei dėkojame už įgytas žinias.