Verslo ekonomikos studijų programos studentai trečiakursis Domas Paplavuchinas ir antrakursis Aras Šakanis 2024 m. birželio mėn. lankėsi Portugalijoje pagal Erasmus+ BIP programą apie atsakingą vartojimą.
„Juokas juokais, bet Portugalija geriausia vieta ne tik dalyvauti projekte, bet ir paraleliai įvykdyti katedrinį bakalauro gynimą. Pats projektas buvo įdomus ir naudingas. Pranešame, kad Portugalijoje saulėta ir šilta, bet mums, šiaurietiškiems baltaodžiams, Portugalijos saulė pasirodė kiek per kaitri“ – įspūdžiais dalinasi studentas Domas.
Atsakingas vartojimas ir gamyba yra itin aktuali šių dienų tema, apimanti efektyvų išteklių naudojimą, atliekų mažinimą, kad vartojimo įpročiai nekenktų planetai ir nekeltų pavojaus ateities kartų poreikiams. Projekte studentai aiškinosi, ko reikia, kad galėtume gaminti daugiau naudojant mažiau žaliavų ir mažinti taršą. „Projektas praėjo sklandžiai, įdomiai ir naudingai. Susipažinome ne tik su užsienio studentais, bet ir su Portugalijos kultūra“, – džiaugiasi studentas Aras.
Šis BIP suteikė studentams galimybę apmąstyti darnaus vystymosi svarbą, susipažinti su gerąja praktika, susijusia su atsakingu vartojimu ir gamyba. Buvo pasiūlyti sprendimai realioms įmonėms, siekiančioms padidinti gamtos išteklių naudojimo efektyvumą be rizikos aplinkai. Remdamiesi socialinės atsakomybės ir etikos sąvokomis, studentai buvo skatinami kritiškai ir tvariai prisidėti prie informacijos sklaidos didinimo šiuo klausimu.