2017 m. gegužės 11 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Jaunojo ekonomisto klubas surengė II-ąjį moksleivių protų mūšį tema „Apie ekonomiką tik tai, kas įdomu ir naudinga“. Renginyje dalyvavo 8 komandos iš 5 mokyklų: Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos, Vilniaus Pilaitės gimnazijos, Vilniaus Radvilų gimnazijos, Vilniaus Salininkų gimnazijos ir Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos. Versmės, Pilaitės ir Salininkų gimnazistai jautėsi drąsiai, nes tokiame renginyje dalyvavo pernai metais, bet ir naujokai Radvilų gimnazijos ir Vilnies pagrindinės mokyklos mokiniai įsijautė į linksmą renginio nuotaiką ir puikiai įsiliejo į bendrą šurmulį.
Konkurso dalyvius pasveikino Jaunojo ekonomisto klubo kuratorė, Ekonomikos fakulteto lektorė Sigita Valentukevičienė. Renginį vedė Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Finansų studijų programos absolventė Rita Mastianec. Prieš konkursą ji pravedė linksmus žaidimus, lavinančius komandinio darbo įgūdžius. Supažindinus konkurso dalyvius su protų mūšio taisyklėmis, prasidėjo tikrosios varžybos. Konkursas buvo padalintas į 4 dalis: makroekonomika, įdomūs faktai apie Lietuvą, pinigai ir bankai, globalizacija ir integracija. Moksleiviai pademonstravo savo žinias, o jų mokytojos džiaugėsi moksleivių pasiekimais. Buvo ir rimties, ir juoko, susikaupusius veidus keitė šypsenos. Mokiniai šmaikštavo, kad mokesčių sąvoka lietuviškai suprantama, kaip suma didėjanti greičiau negu didėja pajamos, o užsienietiškai mokestis suprantamas, kaip veiksnys, kuriuo siekiama apsaugoti šalies gamintojus nuo užsienio konkurencijos…
Pasibaigus turnyrui Rita moksleiviams pristatė Vilniaus kolegiją. Mokiniai sužinojo, kokias studijų programas galima studijuoti Ekonomikos fakultete, susipažino su stojantiesiems keliamais reikalavimais.
Džiaugiamės galėdami pasveikinti konkurso nugalėtojus – Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios III-ios gimnazinės klasės komandos mokinius! Renginio pabaigoje visoms komandoms ir jų ekonomikos mokytojams buvo įteikti pažymėjimai ir dovanėlės, o nugalėjusiai komandai – papildomas prizas – šakotis.
Dėkojame dalyviams už azartišką žaidimą bei tariame didelį AČIŪ Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Jaunojo ekonomisto klubo komandai, kurie inicijavo ir įgyvendino šią šaunią iniciatyvą!