Buongiorno! Benvenuti in Sardegna. 2024 m. balandžio 22–26 d. Ekonomikos katedros docentas dr. Artūras Vitas vyko į Sasario universitetą (Italija, Sardinija). Vizito metu lektorius studentams pristatė CAPM (Capital asset pricing model) galimybes vertinant investicijas. „Paskaitos metu studentai maloniai nustebino, nes išvardijo apie jau žinomus investicijų vertinimo metodus ir su dideliu susidomėjimu išsakė savo nuomonę apie naujai pažintą CAPM modelį. Išsamiai pristačiau Vilniaus kolegiją ir galimybę Ekonomikos fakultete studijuoti Verslo ekonomikos studijų programą anglų kalba“, – įspūdžiais dalijasi lektorius A. Vitas.
Vizito metu dr. Artūras Vitas bendravo su Sasario universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais Cidalia Rosa Francisco Romao, prof. Lucia Pozzi bei Ekonomikos ir Verslo administravimo padalinio profesoriumi dr. Andrea Carosi. Dėstytojas susitikimo metu turėjo galimybę aplankyti modernią šio universiteto biblioteką ir universiteto Ekonomikos ir verslo vadybos fakulteto vidinį kiemelį, skirtą studentams atsipalaiduoti nuo paskaitų ir pasisemti naujų jėgų bei energijos tolimesniam darbui.
Sasario universitetas įkurtas 1562 metais, jame yra 11 fakultetų (vienas jų – Ekonomikos bei vadybos fakultetas, kuriame vyko paskaitos). Universiteto padaliniai yra Sasario, Olbia, Nuoro ir Oristano miestuose. Du šio universiteto alumnai yra buvę Italijos prezidentai. Jame studijuoja virš 13 000 studentų. Sasario universitetas patenka į geriausiųjų universitetų reitingą Italijoje.
Sardinija – Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje, į pietus nuo Korsikos, į vakarus nuo pačios Italijos. Nuostabiam gamtos grožiui su gausybe salelių išsaugoti yra įsteigtas nacionalinis parkas. Sasaris – Italijos miestas Sardinijos salos šiaurės vakaruose, prie Viduržemio jūros. Šiame mieste gyvena virš 130 tūkst. gyventojų, yra gotikinė Šv. Marijos bažnyčia, universitetas, išlikę kunigaikščio rūmai.
Dėstymo vizitas – tai daugiau galimybių Sasario universiteto ir Vilniaus kolegijos bendradarbiavimui įvairiose srityse bei galimybės plėsti abipusius studentų ir dėstytojų mainus.

Docentas Artūras Vitas