2016 m. balandžio 21 d. Finansininkų klubo ir Studentų mokslinės draugijos nariai bei dėstytojai lankėsi neseniai pradėjusiame veikti Valstybės pažinimo centre, kuris įsikūręs Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
Valstybės pažinimo centre eksponuojamos ir periodiškai keičiamos parodos. Vienas svarbiausių šio centro tikslų – tapti aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje susitinka ir vieni kitus pažįsta edukacinių užsiėmimų dalyviai, jų koordinatoriai, parodų kuratoriai, mokslininkai, menininkai ir kt. Valstybės pažinimo centre ekspozicijos rengiamos pasitelkus šiuolaikines technologijas, per interaktyviuosius užsiėmimus įgyvendinamos edukacinės programos, projektai, paskaitos, apžvalginės ir teminės ekskursijos, pamokos moksleiviams, mokytojams, šeimoms su vaikais, visiems Lietuvos gyventojams bei svečiams.
Ekskursijos metu buvo aptarta, kaip kiekvienas pilietis gali aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Kiekvienam dalyviui buvo skirtas planšetinis kompiuteris – interaktyvus vedlys po ekspozicijas, kurio pagalba, žingeidesni lankytojai, galėjo sužinoti daugiau informacijos, vos nuskanavę su planšete „iPad“ unikalų kodą, esantį prie eksponatų. Buvo ypač malonu atrasti savo gimtojo miesto pavadinimą eksponatų salėje „Laisvė pažinti ir būti savimi“.

Romualda Urniežienė, Finansininkų klubo kuratorė