Lietuvos laisvosios rinkos instituto iniciatyva pirmą kartą visi šalies gyventojai turėjo galimybę sužinoti, ar išmano ekonomiką, užpildyti žinių spragas ir laimėti prizų. Egzaminą globojo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. Nacionalinio ekonomikos egzamino dalyviai galėjo varžytis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausio moksleivio, studento ir piliečio. Laimėtojai bus apdovanoti 500 eurų prizais.
Siekiant skatinti studentus daugiau domėtis ekonomika, pasitikrinti savo ekonomikos žinias bei įgyti naujų gebėjimų 2018 m. kovo 13 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas prisidėjo prie Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuojamo pirmojo Nacionalinio ekonomikos egzamino. Ekonomikos egzamine dalyvavo Verslo ekonomikos II-o kurso ir Bankininkystės I-o ir II-o kurso studentai (VE17A gr., BN16A gr., BN16B gr., VE17E gr. ir BN17E gr.). Egzaminas buvo laikomas internete www.ekonomikosegzaminas.lt. Studentai atsakinėjo į trisdešimt ekonomikos egzamino klausimų.
Džiaugiamės, kad fakulteto studentai aktyviai dalyvavo konkurse ir tikimės, jog jie bus pripažinti ekonomiškai raštingiausiais!