Tiesa – brangiausias turtas.
Elkimės su juo rūpestingai.
Markas Tvenas

2016 m. gegužės 18 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete dėstytojams ir darbuotojams Bankininkystės katedra organizavo seminarą „Sukčiavimai banko sektoriuje“, kurį vedė AB SEB Bankas Finansinių nusikaltimų prevencijos skyriaus vadovas Andrius Varnelis.
Pranešimo pradžioje buvo nagrinėjama sukčiavimo atsiradimo schema: poreikis, galimybė bei vidinis pateisinimas. Lietuvoje paskutinius 14 metų populiarumo nepraranda telefoninis sukčiavimas, kai melagingais skambučiais apgaunami gyventojai. Tai pat nuolatos vyksta sukčiavimai įsiterpiant į elektroninius paštus, pakeičiant siunčiamų dokumentų rekvizitus ir taip išviliojant pinigines lėšas. Visi susirinkę susipažino su Phishing sąvoka, sukčiavimo forma, skirta išvilioti konfidencialius duomenis, naudojant internetinius adresus, panašius į realiai egzistuojančios institucijos adresą, o taip pat Skimmers bei Cash trapping – sukčiavimai bankomatuose. Pateikė pavyzdžių apie įvykdytus finansinius nusikaltimus bankuose. Seminaro metu pranešėjas suteikė svarbius patarimus naudojantis mokėjimo kortelėmis, vykdant bankinius atsiskaitymus.
Nuoširdžiai dėkojame AB SEB Bankas Finansinių nusikaltimų prevencijos skyriaus vadovui Andriui Varneliui už suteiktą naudingą informaciją!

Vadybininkė Santa Mirauskienė