2015 m. lapkričio 19 d. Bankininkystės ir Finansų studijų programų trečiojo kurso studentai turėjo progą sudalyvauti UAB „Sumanūs sprendimai“ direktoriaus Stasio Švagždžio seminare „Darbo ir žmogaus savybių suderinimo metodika, pagrįsta darbuotojų atranka“, kurį iniciavo Buhalterinės apskaitos katedros vedėja Jūratė Zakarienė.
Bendrovės direktorius akcentavo, jog norint rasti darbą vien tik puikiai paruošto gyvenimo aprašymo nebeužtenka, kadangi aukštųjų mokyklų absolventų gyvenimo aprašymai yra panašūs – tai apsunkina darbuotojų atranką. Kiekvienu atveju susiduriama su analogiškais klausimais: kaip padaryti, kad asmuo ieškantis darbo, rastų pačią tinkamiausią darbo vietą? Kaip surasti tokią darbo vietą, kad kasdienė darbo diena prasidėtų su šypsena? Kaip pasiekti pačią efektyviausią darbo atranką su mažiausiomis darbdavių ir potencialų kandidatų į darbo vietą sąnaudomis? Siekiant išspręsti šiuos uždavinius, buvo apibrėžti objektyvūs kriterijai bei paruoštas „The ProfileXT“ testas, kuriame potencialūs darbdaviai yra sudarę reikiamus darbuotojų profilius pareigybėms bei nustatę lūkesčius kandidatų turimoms asmeninėms savybėms.
Visiems susirinkusiems studentams sudaryta galimybė ir pasiūlyta atsakyti į „The ProfileXT“ testo klausimus, kurie įvertina kompetencijų sritis: mąstymo gebėjimus, asmenybės bruožus bei interesus. Iš studentų pildomų testų bus sukuriama duomenų bazė potencialiems darbdaviams. Studentai užpildę „The ProfileXT“ testą gaus asmeninę ataskaitą apie savo kompetencijas, o tai neeilinė proga atlikti savianalizę.
Dėkojame visiems seminaro dalyviams ir linkime būti konkurencingiems darbo rinkoje.

Santa Mirauskienė, EKF vadybininkė