Suvienytos Europos užuomazga iki 1950 m. buvo tik svajonė, kol Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paviešino suvienytos Europos idėją savo viešojoje kalboje bei pasiūlė naujos formos politinį modelį. 1950 m. gegužės 9 d. tai tapo realybe. 1985 m. Europos Sąjungos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime Milane buvo nuspręsta gegužės 9 d. švęsti kaip taikos, Europos dieną.
Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais. Nuo 2010 m. kasmet rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas – Europos egzaminas. Jame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas, ekonomiką bei kitas temas. Europos egzamine kasmet dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.
2016 m. gegužės 9 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete su džiaugsmu buvo paminėta Europos diena. Tam tikslui visa Ekonomikos fakulteto bendruomenė buvo pakviesta laikyti Europos egzaminą. Aktyviausi buvo studentai. Daugiausia laikiusių egzaminą buvo Bankininkystės studijų programos studentai. Džiugu paminėti, jog geriausiai Europos egzaminą, Ekonomikos fakultete, išlaikė Meda Mikalainytė (BN15A gr.). Apdovanosime laimėtoją puikia Gedimino Vitkaus knyga „Europos mozaika“.

Vadybininkė Santa Mirauskienė