Atsargumas dažnai eikvojamas tuščiai,
vis dėlto verta ryžtis tai daryti.
Henris Vileris Šo

Atsižvelgiant į kelių metų tragiškus nutikimus, įvykusius dėl jaunų žmonių neatsakingai pasirinkto keliavimo būdo (ypač populiarėjančią bendrakeleivių paiešką socialiniuose tinkluose) Ekonomikos fakultete 2016 m. rugsėjo 21 d. organizuotos tarptautinio socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ prevencinės paskaitos studentams. Projekto pirmininkas Mindaugas Jonušas supažindinto studentus su kraupia statistika: Lietuva yra tarp pirmosios ir antrosios vietos pagal dingusių žmonių skaičių visoje Europoje. Atliekant praktinę užduotį, kiekvienas studentas galėjo atsakyti į klausimą: ar keliauja saugiai ir atsakingai. Paskaitos metu buvo pademonstruoti 2 vaizdo įrašai, sukurti pagal tikras istorijas nutikusias Lietuvoje, kurie nepaliko abejingų.
Kelionės su nepažįstamais žmonėmis yra RIZIKINGOS, kai kuriems žmonėms tai gali sukelti juoką, kad tokio pobūdžio mintys perauga į paranoją, tačiau „maitinti“ save tuo, kad mane bėda aplenks – iliuzija.
Mieli studentai, noriu palinkėti Jums, kad gyventumėte sąmoningai bei rinktumėtės keliauti atsakingai, nes gyvybė brangesnė už kelionės bilietą…

Santa Mirauskienė, EKF vadybininkė