2018 m. paskutinė lapkričio savaitė Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete buvo ypatinga! Pirmadienio rytą fakulteto bendruomenė rinkosi į Ekonomistų savaitės atidarymą. Dekanė Aušra Liučvaitienė pasveikino fakulteto bendruomenę linkėdama aktyvių veiklų, naujų patirčių, gerų emocijų. Ekonomistų savaitės‘2018 iššūkius priėmė visų Ekonomikos fakulteto studijų programų atstovų komandos. Prasidėjo seminarų, konkursų ir kitų veiklų maratonas.
Susirinkusią auditoriją džiugino Gydytojų klounų pasirodymas. Studentai, dėstytojai ir administracijos darbuotojai dainavo, šoko ir dalinosi plačiomis šypsenomis! Gydytojų klounų komanda kvietė būti socialiai atsakingais, kvietė aukoti. Džiaugiamės, kad kartu galėjome prisidėti prie nuostabios RAUDONŲ NOSIŲ iniciatyvos, surinkdami 125,61 € Gydytojų klounų vizitams pas sergančius vaikučius.
Pagilinti ekonomines ir užsienio kalbos žinias studentai galėjo dalyvaudami Larisos Pataraia (Sakartvelas) paskaitų cikle. Studentų siekį dalyvauti mokslinėje veikloje, rašyti mokslinius straipsnius ir tai daryti sėkmingai mokė ir kvietė Mykolo Riomerio universiteto Socialinės politikos fakulteto Edukologijos instituto docentas dr. Romas Prakapas.
Ekonomistų savaitėje‘2018 sulaukėme gerbiamų svečių: Finansų viceministrės Miglės Tuskienės, kuri pasveikino dalyvius ir pristatė pranešimą „Ekonominės politikos koordinavimas Europos Sąjungoje“ bei Seimo narį dr. Žygimantą Pavilionį, kuris atskleidė pasaulio lietuvių indėlį į Lietuvos ekonomiką. Startup Lithuania vadovė Roberta Rudokienė auditorijai pristatė startuolių ekosistemą Lietuvoje.
Savaitės renginių įvairovėje kiekvienas turėjo galimybę atrasti labiausiai dominančią veiklą. Dėstytojai dalyvavo Kūrybinėse dirbtuvėse. Įdomias veiklas užtikrino Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Bankininkystės katedros lektorė Sigita Juzėnienė bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.
Studentų komandos savaitės metu turėjo pademonstruoti ir dalykinių ir kūrybinių žinių ir gebėjimų – dalyvavo ekonominių žinių užduotyje, turėjo įveikti rinkodaros užduotį, sukurti Fakulteto studijų programos ar studentiškos veiklos reklamą, turėjo kviesti kolegas užsukti į fakulteto imitacines bendroves VIKO Banką ir VIKO Draudą, dalyvauti seminaruose ir susitikimuose, fiksuoti įspūdžius ir juos pristatyti. Šaunioji fakulteto Studentų atstovybė organizavo konkursą – „Protmūšis“ kuriame komandos varžėsi atsakydami ir gvildendami ne tik ekonominius klausimus ar problemas. Labai džiugu, kad, Protmūšyje dalyvavo ir Verslo vadybos bei Elektronikos ir informatikos fakultetų studentų komandos.
Ekonomistų savaitė‘2018 įtraukė ir Erasmus+ programos atvykusius studentus – jie puikiai dirbo VIKO Draudoje – draudė komandų dalyvius ir visus užsukusius klientus.
Pranešimas apie Lietuvos startuolių ekosistemą sudomino ir moksleivius – renginyje dalyvavo Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos moksleiviai ir jaunojo ekonomisto klubo nariai.
Visų studentiškų komandų dalyviai buvo apdovanoti! Prizus gavo kiekvienos atskiros rungties nugalėtoja, paguodos prizus gavo tie, kuriems šį kartą nepavyko laimėti. Sveikiname Bankininkystės studijų programos studentų komandą „paVIKĘS bankas“, iškovojusią nugalėtojos vardą ir pagrindinį prizą! Džiaugiamės Ekonomistų savaitės‘2018 komandų iniciatyvomis, pergalėmis ir apdovanojimais!
Dėkojame fakulteto bendruomenei už vienybę, pozityvumą ir iniciatyvumą, aktyvų įsitraukimą į savaitės veiklas! Iki susitikimo kitų metų Ekonomistų savaitės renginiuose!